Jump to content



Δίκτυο Windows Vista - Windows XP


YDinopoulos

Recommended Posts

Μιας που το θιξαμε παλι (κ να μην ανοιγω νεα theads...)

Εχω 2 pc.

Το ενα τρεχει Vista Home Premium και το αλλο XP Pro-SP2 (με ολα τα patches). (ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΟΛΑ!!!)

Ενω εχω κανει share δισκους και ειναι στο ιδιο workgroup τα pc και "βλεπει" το ενα το αλλο, απο αυτο που εχει ΧΡ, δεν μπορω να δω τα αρχεια αυτου που εχει Vista.

Ενω το αντιθετο δουλευει. Στο PC με Vista, κανω Login (με username & passw) και βλεπω τα αρχεια του pc με ΧΡ!

Link to comment
Share on other sites

Thread splitted (είναι η μέρα του hijack σήμερα; :hehe: )

Να πας στο Network and sharing center των Vista και θα δεις κάτω κάτω κάποιες επιλογές του τύπου να φαίνεται το PC στο δίκτυο κλπ που τα κάνεις enable/disable.

untitledfm4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω φταιω ρε που ηθελα να μην ανοιξω νεο θεμα κ να ειναι μαζι με το αλλο :p

Anyway, στο θεμα μας...Ολα τα εχω ενεργοποιηση. Ο ενας βλεπει τον αλλο, απλα απο το ΧΡ-PC δεν με αφηνει λεγοντας οτι δεν εχω administrative privileges.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Εγω φταιω ρε που ηθελα να μην ανοιξω νεο θεμα κ να ειναι μαζι με το αλλο :p

Anyway, στο θεμα μας...Ολα τα εχω ενεργοποιηση. Ο ενας βλεπει τον αλλο, απλα απο το ΧΡ-PC δεν με αφηνει λεγοντας οτι δεν εχω administrative privileges.

Αν έχεις ενεργοποιημένο και το Password protected sharing, δεν πρέπει να βάλεις και ένα password από το άλλο; Λογικό μου ακούγεται. Δοκίμασες να το απενεργοποιήσεις εντελώς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.