Jump to content



2χ1Gb MUSHKIN 1066 5-5-4-12.....Ερωτηση


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορυμ γνωστα και αγνωστα....

μια ερωτησουλα ηθελα να κανω σχετικα με ενα κιτ που εχω 2χ1Gb MUSHKIN 1066 5-5-4-12

πανω σε ι680...

Θα ηθελα αν εχει κανεις τις ιδιες μνημουλες σε ι680 η οποιοδιποτε αλλο να μου πει μεχρι ποσο του πανε σε τι timmings και ποσο Volt....

Γιατι εχω πολυ καιρο που ψαχνω διαφορα timmings....

Οι μνημες ειναι αυτες...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=925632

Link to comment
Share on other sites

Σε ASUS P5K wifi deluxe με 2.55V και απο το BIOS 5-5-5-5-5-6-20-10-6-4 ειμαι 600 και λιγο Mhz memtest σταθερος για πολλες ωρες, θα μπορουσα να παω και παραπανω με περισσοτερο ρευμα αλλα τερματισε το ASUS και δεν εχω βαλει ακομα το maximizer επανω!

σε 3d μου εχουν φτασει και 62x Mhz

Τα chipακια που φορανε οι μνημες ειναι D9GMH και αν το λεει η καρδουλα τους ακουνε σε αρκετα volt και ανεβαινουν και αναλογα

dsc7939sa9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 01:25]

Σε ASUS P5K wifi deluxe με 2.55V και απο το BIOS 5-5-5-5-5-6-20-10-6-4 ειμαι 600 και λιγο Mhz memtest σταθερος για πολλες ωρες, θα μπορουσα να παω και παραπανω με περισσοτερο ρευμα αλλα τερματισε το ASUS και δεν εχω βαλει ακομα το maximizer επανω!

σε 3d μου εχουν φτασει και 62x Mhz

Τα chipακια που φορανε οι μνημες ειναι D9GMH και αν το λεει η καρδουλα τους ακουνε σε αρκετα volt και ανεβαινουν και αναλογα

dsc7939sa9.th.jpg

Αρκετο ρευμα!!!με τη ψυξη για 2.55 ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας [Σήμερα, στις 01:42]

Αρκετο ρευμα!!!με τη ψυξη για 2.55 ρευμα?

delta :D

παντως μεχρι 2.4 δεν νομιζω πως πρεπει να φοβασαι ιδιαιτερα.

ετσι και αλλιως δεν νομιζω να βρεις μνημη που να πηγαινει 600 με λιγοτερο απο 2.35 ακομα και αν αυτη ειναι d9gkx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 01:53]

delta :D

παντως μεχρι 2.4 δεν νομιζω πως πρεπει να φοβασαι ιδιαιτερα.

ετσι και αλλιως δεν νομιζω να βρεις μνημη που να πηγαινει 600 με λιγοτερο απο 2.35 ακομα και αν αυτη ειναι d9gkx

ευχαρηστω....οποτε λες 2.5 με 2.6 αφοβα.....εμενα το βιος παει μεχρι 3.0V...

αν μπορουσες να μου πεις τ timmings που μου ειπες πανω...καλα το 5-5-5-5 το καταλαβα..αλλα τα αλλα ποια ειναι ακριβως για το δικο μου board τα εχει με διαφορετικη διαταξη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας [Σήμερα, στις 02:09]

ευχαρηστω....οποτε λες 2.5 με 2.6 αφοβα.....εμενα το βιος παει μεχρι 3.0V...

οχι αφοβα, για bench με καλη ψηξη ναι μεχρι 2.6-2.7 θα εισαι οκ, για 24/7 2.3-2.4

δεν ξερω πως ειναι το δικο σου ουτε την σειρα που βγαζει στο memset για το 680.

σε memset 3.2 και 965 (απο οταν τα δοκιμαζα στην commando) η σειρα ειναι

5-5-5-5-12-4-30-2-10-10-6-8-4-4

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.