Jump to content


Κολλάει το λειτουργικό μετά από "μπαμ" πυκνωτή


black21

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν το έβαλα στο κατάλληλο session. Αν θέλουν οι admins μπορούν να το αλλάξουν.

Έχω ένα δεύτερο PC για downloading. P3 στα 1,8 Ghz με 512 ΜΒ RAM, Windows XP.

Πριν από λίγες ημέρες, άκουσα ένα "ΜΠΑΜ" και ανοίγωντας το PC είδα ότι ένας από του πυκνωτές στη μητρική, είχε "χάσει" το πλαστικό του περίβλημα.

Από τότε, όταν ανοίγω τον Η/Υ μετά από κάποιο χρονικό διάστημα "κολλάει" και χρειάζεται restart. Τα ίδιο σύμπτωμα το παρουσιάζει και στο Ιντερνετ αλλά και γενικότερα στο περιβάλλον των Windows.

Τι συμβαίνει;

Ξέρει κανείς να με διαφωτίσει;;;

Link to comment
Share on other sites

αν πιανουν τα χερια σου/εχεις γνωστο και θες να αποφυγεις τη νεα μητρικη , αντικατεστησε τον , εναλλακτικα ημιμετρο , χαμηλωσε οσο μπορεις το clock του επεξεργαστη και την ταση του ;) , τελος , μπορεις παντα να παρεις φτηνα μια μεταχειρισμενη μητρικη και να κανεις δουλεια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αλλάξω τίποτα άλλο. Ούτε επεξεργαστή ούτε μνήμες. Ο υπολογιστής είναι για "δεύτερες" εργασίες.

θα βρώ μεταχειρισμένη μητρική, παρόμοιο μοντέλο με αυτή;

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαστιρι γιατι να υποστει κλοκαρισμα? και μαλιστα π3 να παει στο 1,8? ποσο ηταν αρχικα? οπως καταλαβενεις με τα χρονια τοσο ζορισμα παλιο και το hardware δεν αντεξε αλλο...αν ειναι το μοναδικο που επαθε ζημια αλλαξε πυκνοτη με εναν ολοιδιο. αλλα βασικα παρε μια παρομοια μητρικη αλλα θα πρεπει να κανεις φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από black21

θα βρώ μεταχειρισμένη μητρική, παρόμοιο μοντέλο με αυτή;

σε μαγαζι σιγουρα οχι!

ριξε μια ματια στις αγγελιες...

μπορει να εχει ξεμεινει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.