Jump to content



Προβλημα μνημων σε NF4


Rommel.Gr

Recommended Posts

Για ακομα μια φορα θα χρειαστω την βοηθεια σας σε ενα προβληματακι...

Να αρχησω απο την αρχη λοιπον:μιας και πηρα την 1950pro ειπα να ανεβασω λιγο τον cpu για να δω κατα ποσο την κοβει.το mobo ειναι το A8n-sli se με περασμενο το bios απο την premium.Εκανα λοιπον το κουμαντα μου και τον πηγα max stable με 1.325v μιας και λογο ζεστης δεν ηθελα να εχω μεγαλες θερμοκρασιες,το λοιπον ειναι μια χαρα στα 2700 και η επιδωση της καρτας 1κ-2κ περιπου παραπανω στα marks,ολα αυτα με διερετες κτλ.

Ειπα λοιπον να βαλω το setup που ειχα στο παλιο mobo να δω κατα ποσο χανω σε επιδωσεις μιας και ειμαι με διαιρετη(παλιο setup 9x250 3-4-3-8 1T).οι μνημες μου ειναι αυτες http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_el_ddr_pc_4000_gold_gx_xtc_2gb_dual_channel

με το που τις βαζω..μπλε οθονη:( να μην τα πολυλογω το σφαλμα παιζει με του που του βαλω 1Τ δλδ 1-1 στα 250 3-4-3-8 και 2Τ ειναι μια χαρα,αν του βαλω 1Τ το χαος(μπλε οθονες,μπαινει win και κολαει κτλ κτλ).

Τι στο καλο συμβαινει;μπορει κανεις να helpαρει την κατασταση;μηπως δεν ειναι συμβατες οι μνημες;μηπως επρεπε να τις εχω 3-4-3-8 1Τ και μετα να εγκαταστησω τα Win εχει κολησει το μυαλο μου,παρακαλω βοηθηστε:dots:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.