Jump to content


ups


sundance

Recommended Posts

θελω να αγορασω ενα καλο και αξιοπιστο ups για να συνδεσω το pc μου.

ποιο απο τα 3?

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=1&Category=835&Products=945064%2c915106%2c680389

λεω να παρω το belkin το οποιο ειναι ποιοτικο και σχετικα φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

Το Accupower παρε γιατι προσφερει περισσοτερη ισχυ και εχει και περισσοτερη ωρα αυτονομιας. Μπορει να μην εχει usb για συνδεση με υπολογιστη αλλα και η com καλη ειναι. Εγω στην εταιρεια που δουλευω, βλεπω γυρω μου μονο Accupower (στο ασπρο του, τωρα ισως δεν το βγαζουν σε ασπρο) και πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο τα αλλα δυο. Γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές τιμής (και ισχύος) των ups που συγκρίνεις είναι πολύ μεγάλες, αλλα μιά και τείνεις προς το belkin, υποθέτω πως χρειάζεσαι κάτι γύρω στα 500 W.Εγω σου συνιστώ να ρίξης μια ματιά και στα MUSTEK.Πάντως, η κορυφή στα UPS είναι η APC.

Link to comment
Share on other sites

Το Accupower του πρώτου link καλύτερα να το βγάλεις απο τη λίστα.

Ο θορύβωδης ανεμιστήρας του λειτουργεί ακόμα και όταν όλα (pc,οθόνες κτλ) είναι κλειστά.

Το'χα για δοκιμή στο σπίτι για 1-2 μέρες. Έφυγε όπως ήρθε.

Το μοντέλο της APC είναι το καλύτερο αλλά με 30 ευρώ παραπάνω αγοράζεις το 1000 RS.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.