Jump to content



INTEL CORE I3


Recommended Posts

εκανα τον intel core i3 απο 2,93 στα 3,70 το αφησα για 10 λεπτα με prime95 και εφτασε με αυτηνα την ψυκτρα http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU-Coolers/CoolerMaster-Hyper-TX3-Cpu-Cooler-RR-910-HTX3-GP.htm στους 55-56 βαθμους ειναι πολυ η λιγο???με το που εκλεισα το προγραμα πηγε κατευθειαν στους 37 δεν ειναι λιγο ψεμα αυτα τα προγραματα με τα temperatures? :058: ......να τον αφησω ετσι να τρεχει καλυτερα η να τον επαναφερω?και αμα μπορειτε να μ πειτε ποσα watt τρωνε περιπου σε full load......ευχαριστω :D εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

διψας πολυ.πινεις νερο ξεδιψας σωστα?στρεσαρεις σταματας το στρεσ η ψυκτρα το δροσιζει και ερχεται στα κανονικα.απλο.αν δεν ηταν η ψυκτρα ναι θα εκανε ωρα να πεσει

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, σε εκατομμύρια ανθρώπους έτσι συμβαίνει καθημερινά. Δεν είναι παράλογο πάντως. Δεν πρέπει να σε τρομάζει αυτό το γεγονός. Δες για παράδειγμα τα διαγράμματα που έχουμε στα review μας. Σε stress χτυπάει 70άρια ενώ σε idle είναι 36 C . Τα προγράματα αυτά δεν κάνουν τίποτα άλλο από το να διαβάζουν την ανάδραση (feedback/sense) που έρχεται από τον ελεγκτή/controller της μητρικής. Η θερμοκρασία που σου δείχνει πχ το Everest έχει 1-2 βαθμούς διαφορά από ότι αν το μετρήσεις εσύ με ειδικό sensora. Εγώ το έχω κάνει τόσο με infrared όσο και με sensor, για αυτό μπορώ να σου πω από την δικιά μου εμπειρία ότι όντως έτσι συμβαίνει. Get used to :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.