Jump to content


Αδυναμία Overlocking σε aser


Recommended Posts

Παιδία χαιρετώ .Έχω αυτό το pc

http://www.dealtime.co.uk/xPF-Acer-Aspire-RC950-HT-TV-Tuner-P4-3-2GHzHT-200GB-72

με μερικές αλλαγές είναι 3.4 GHz Έχει μνήμη 2χ512 Kinston αλλά περιμένω 2χ1 γιγα ocz platinum pc500 , psu targan 580, κάρτα γραφικών περιμένω . το ερώτημα μου είναι για τη δεν σηκώνει νε τίποτα Overlocking ούτε η cpu ούτε η μνήμες . προφανώς είναι κλειδωμένο από την aser γιατί στο bios δεν μπορώ να πειράξω τίποτα , μήπως το έχει κάποιος άλλος και κατάφερε κάτι? Η κάποιος έχει κάτι να προτείνει ? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν μπορεις να το πειραξεις...αλλα δεν θα στο προτεινα....ειναι αρκετα μικρο το κουτι και ο 3,4 ζεσταινεται αρκετα.

εαν το υπερχρονισεις τωρα που ειναι και καλοκαιρι το συστημα θα το ζορισεις πολυ.θα σου κανει και φασαρια και θα ψηνεται....

επισης στα συγκεκριμενα κομματια το overclocking δεν θα σου δωσει και τιποτα ιδιαιτερο σε επιδοσεις.

εγω σου προτεινω να το αφησεις προς το παρον και οταν στησεις μηχανακι με ενα σωστο κουτι και καλυτερη aftermarket ψυξη ειμαστε εδω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις κάτι με το overclocking, καλύτερα να το αφήσεις ως έχει. Κάνε και ένα dvdshrink να δεις ότι σπανιότατα ζητάει το 100% του επεξεργαστή. Στις περισσότερες περιπτώσεις το dvd απλά δεν προλαβαίνει τον επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Angel [Σήμερα, στις 14:05]

Δεν θα κερδίσεις κάτι με το overclocking, καλύτερα να το αφήσεις ως έχει. Κάνε και ένα dvdshrink να δεις ότι σπανιότατα ζητάει το 100% του επεξεργαστή. Στις περισσότερες περιπτώσεις το dvd απλά δεν προλαβαίνει τον επεξεργαστή.

Ναι οντος ειναι σφαιρα ο 3,4 με μια 7800gt xfx που ειχα , στο μαρκ06 ειχα 3960.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.