Jump to content



Ερωτήσεις σχετικά με ATI


michailovits

Recommended Posts

Λοιπόν σήμερα είμαι πάρα πολύ χαρούμενος γιατι έχω την gecube ati radeon x1950pro pci-e 256mb.

Κατέβασα απο το σιτε της τους νεότερους drivers (τους μεγάλους),αλλα ενω η κάρτα εγκαταστάθηκε μια χαρά όταν πάει να εκκινήσει το catalyst control center μου βγάζει σφάλμα.Έκανα και repair αλλα τίποτα.Κατα τα άλλα πετάει.

Τι μπορώ να κάνω σχετικα με αυτό??

Τα windows μου είναι τα xp pro english sp2 και έχω για όλες τις συσκευές τους νεότερους drivers (αφου μόλις τώρα έκανα φορμάτ).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 14:44]

Λοιπόν σήμερα είμαι πάρα πολύ χαρούμενος γιατι έχω την gecube ati radeon x1950pro pci-e 256mb.

Κατέβασα απο το σιτε της τους νεότερους drivers (τους μεγάλους),αλλα ενω η κάρτα εγκαταστάθηκε μια χαρά όταν πάει να εκκινήσει το catalyst control center μου βγάζει σφάλμα.Έκανα και repair αλλα τίποτα.Κατα τα άλλα πετάει.

Τι μπορώ να κάνω σχετικα με αυτό??

Τα windows μου είναι τα xp pro english sp2 και έχω για όλες τις συσκευές τους νεότερους drivers (αφου μόλις τώρα έκανα φορμάτ).

Ευχαριστώ

net framework εχεις περασει??

Link to comment
Share on other sites

απο τις ati

οι drivers είναι οι 7-5 αν δεν κάνω λάθος.Τεσπα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι έχει καλός, απλά αν μπορείται πήτε μου απλά βήματα γιατί δεν εχω ιδέα απο ατι και φοβάμαι μη την χαλάσω τίποτα

edit- νομίζω οτι μου έλεγε πως είναι παλιά η έκδοση του net framework, Νομίζω όμως δεν είμαι σίγουρος.Είμαι σίγουρος 40% οτι έλεγε οτι είναι παλιά η έκδοση.Πω πω τι περίπλοκη που είναι η ατι.Τι τύφλα μου δεν ξέρω.Χαλάλι όμως έχει πολύ αξιόλογες επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Madg κοντά στη λύση τοπυ προβλήματός μου είσαι όταν κάτι γινόταν εγκατάσταση απο το πακέτο της ati μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε κάτι για net framework.Επειδή δεν ήξερα τι είναι πάτησα οκ και με έβγαλε απο αυτή την εγκατάσταση και προχώρησε παρακάτω.

Ξέχασα να το αναφέρω αυτό σχετικά με το net framework

Link to comment
Share on other sites

εσείς είσται σαινια ,εγώ όμως που πρώτη φορά βλέπω κάρτα ατι απο κοντα...

δεν ξέρω τι είναι το net framework ούτε που θα το βρω, ούτε τι κάνει.

Μπορείται να μου δώσετε απαν΄τησεις σχετικα με αυτές τις ερωτίσεις??

επίσης αν το βάλω το net framework τι θα πρέπει να κώ για να βάλω ξανα τον catalyst??Θα πρέπει να κάνω uninstall τους drivers και μετά όλα απο την αρχή??

Link to comment
Share on other sites

To Net Frame είναι της Microsoft(έκπληξη!) και χρειάζεται για να τρέξουν κάποια προγράμματα...πχ το control panel.Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω κι άλλη απορία,

σε όλα τα review για ακριβώς αυτή την κάρτα που πήρα που έχω διαβάει λένε πως εκτος απο πάρα μα πάρα πολύ καλό σύστημα ψύξης είναι και πολύ αθόρυβο.

Εντάξη μπορώ να πω πως η ψύξη είναι οκ, αλλα κάνει πολύ θόρυβο ρε παιδιά!Αφου σταματάω τον ανεμιστήρα και ηρεμεί το δωμάτιο.Μηπως φταίει ττο οτι οι drivers είναι της ati και όχι της gecube??Επίσης,θερμόμετρο για θερμοκρασίες δεν έχει αυτή η κάρτα και αν ναι με ποιό πρόγραμμα θα τις δω???

(αυτά γιατί απο άποψη επιδόσεων είναι τέλεια)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

λοιπόν έχω κι άλλη απορία,

σε όλα τα review για ακριβώς αυτή την κάρτα που πήρα που έχω διαβάει λένε πως εκτος απο πάρα μα πάρα πολύ καλό σύστημα ψύξης είναι και πολύ αθόρυβο.

Εντάξη μπορώ να πω πως η ψύξη είναι οκ, αλλα κάνει πολύ θόρυβο ρε παιδιά!Αφου σταματάω τον ανεμιστήρα και ηρεμεί το δωμάτιο.Μηπως φταίει ττο οτι οι drivers είναι της ati και όχι της gecube??Επίσης,θερμόμετρο για θερμοκρασίες δεν έχει αυτή η κάρτα και αν ναι με ποιό πρόγραμμα θα τις δω???

(αυτά γιατί απο άποψη επιδόσεων είναι τέλεια)

ευχαριστώ

Tι περιμενες να λεγανε? Κανει τρομερο θορυβο και δεν κανει καλη ψυξη?! Ετσι ειναι αυτα...για κοιτα μηπως ομως βρισκει το ανεμιστηρακι στα πλα'ι'να τις ψυκτρας...

@ Τις θερμοκρασιες αν δεν μπορεις μεσω τον bios ή μεσω προγραμματος δεν υπαρχει αλλος τροπος να τις δεις.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα θα δω θερμοκρασίες?

Όχι δεν βρίσκει πουθενά το αμεηστιράκη απλά είναι λίγο πολλά τα db νομίζω που βγάζει...

η παλιά μου κάρτα έκανε τον ίδιο θόρυβο μόνο που όταν έμπαινε στα windows έκανε λιγότερο (το ανεμηστιράκη έκανε λιγότερες στροφες)αλλά δεν κάνει το ίδιο και αυτή.

Έχω την εντύπωση πως αν βάλω Gecube drivers θα πέφτουν οι στροφές αλλα δεν θέλω να τα πειράξω τώρα...

τεσπα όχι οτι με ενωχλεί αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Για θερμοκρασίες σε αυτή την κάρτα δεν νομίζω να μπορείς να δεις γιατί δεν έχει τον sensor, τώρα όσο για τις στροφές δοκίμασε το ati tool ίσος να κάνεις δουλειά αλλά και πάλη λίγο χλομό :o

ati tool:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=725

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.