Jump to content



Δεν ανοίγει η Διαχείρηση εργασιών


blkik

Recommended Posts

Στον υπολογιστή της υπογραφής με Windows XP Pro Gr +sp2 και το τελευταίο ελληνικο autopatch του οκτωμβρίου έχει μια εβδομάδα που δεν με αφήνει να ανοίξω την διαχειρηση εργασιων(ctrl+alt+del)

Eμφανίζει μύνημα ότι η συγκεκριμμένη υπηρεσία έχει απενεργοποιηθεί απο τον διαχειριστή σας. Ο υπολογιστης όμως έχει μόμο εμένα σαν χρήστη και administrator.

Έχω απενεργοποιήσει όλους τους αλλους χρήστες(guest,aspnet, Helpassisant κλπ)

Εχω ψάξει μήπώς αλλάξει απο την διαχείρηση Υπολογιστή.

Σκέφτηκα μήπως είναι ιος-spyware κλπ αλλα το scan με Nod32 και spysweeper με βρήκε καθαρο.

Επίσης καθάρισα την registry.

Καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει. ή απο που το αλλάζουμε

Link to comment
Share on other sites

Check this:

* Click Start, Run, type gpedit.msc and click OK.

* Navigate to this branch:

User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager

* Double-click the Remove Task Manager option.

* Set the policy to Not Configured.

Μόλις πάρεις τον Task Manager πάλι, κάνε ένα σκανάκι με τη μάνα του και τον πατέρα του. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Check this:

* Click Start, Run, type gpedit.msc and click OK.

* Navigate to this branch:

User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager

* Double-click the Remove Task Manager option.

* Set the policy to Not Configured.

Μόλις πάρεις τον Task Manager πάλι, κάνε ένα σκανάκι με τη μάνα του και τον πατέρα του. :p

Αυτό ήταν. Παρόλο που ήταν επιλεγμένο το χωρίς ρύθμιση,το άλλαξα σε ανενεργό και μετά πάλι σε χωρίς ρύθμιση και ξεμπλόκαρε. Χίλια ευχαριστώ. :D

χθες το βράδυ πάντως ουτε με In depth scan βρήκε τίποτα ο nod32.

Έβαλα και to adware 2007 και βρήκα κανα 2 άσχετα adware.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.