Jump to content



Πρόβλημα σε Vista,MSN και firefox σε LAN δίκτυο με...


xaxa1982

Recommended Posts

...με προρυθμισμένη IP,Gateway και Subnet Mask. Ρε παιδιά, βοηθήστε λιγάκι! Έχω βάλει Vista και η μόνη εφαρμογή που δουλεύει είναι ο IE 7. Το MSN, ο Firefox και τα updates των Vista δεν συνδέονται. Τι πρέπει να κάνω τέλοσπάντων? Βοηθήστε λιγάκι! Το test στο MSN βγάζει θαυμαστικό στο DNS και στα key ports... Ο Firefox είναι σαν να μην βλέπει καν δίκτυο! Δεν βγάζει σφάλμα ούτε ότι δεν βρίσκει τις σελίδες. Ο Opera βγάζει σφάλμα σε όλες τις σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με τα updates και MSN. Vista 64bit έχω, no firewall

Κάποιες φορές λειτουργουν ολα ρολόι και κάποιες δεν λειτουργούν.....Ψάχνω ψάχνω αλλα τιποτα.

Πόσο μνήμη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από drakoulis

Το ιδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με τα updates και MSN. Vista 64bit έχω, no firewall

Κάποιες φορές λειτουργουν ολα ρολόι και κάποιες δεν λειτουργούν.....Ψάχνω ψάχνω αλλα τιποτα.

Πόσο μνήμη έχεις?

1GB έχω. Ρώτησα κι άλλο ένα παιδί και μου είπε ότι με επανεκκίνηση στο router φτιάχνει το πρόβλημα του, αλλά εγώ δεν έχω πρόσβαση σε router ή άλλη συσκευή αντίστοιχη. Δοκίμασε να το κάνεις μήπως και σου δουλέψει. Πάντως το πρόβλημα το γνωστοποίησα στο support της Microsoft και εκτός από τις διαδικασίες της λύσης του προβλήματος που μου έδωσαν τις οποίες έχω κάνει (ανέφεραν ότι πρέπει να ανοίξω τα ports στο firewall και άλλα τέτοια) είπαν ότι θα το ψάξουν παραπάνω να δουν τι γίνεται. Λογικά πάντως πρέπει να έχουν αρκετό feedback του bug αυτού, αλλά δεν βλέπω να το λύνουν πολύ νωρίτερα από το SP1 το οποίο βλέπω να βγαίνει κοντά στο τέλος του χρόνου. Γενικώς η Microsoft δεν έχει ρίξει και όλες τις δυνάμεις της για να διορθώσει bugs, κάτι που παλιότερα το έκανε με τα Windows XP. Τέλοσπάντων, εγώ πάντα χρησιμοποιούσα περισσότερο Linux, αλλά επειδή θέλω να δουλεύουν όλα τέλεια, θέλω να το διορθώσουν γιατί το λειτουργικό κάνει κάτι σπαστικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.