Jump to content



Water ή Passive ή και τα δυο


Dr.Paneas

Recommended Posts

Παιδια προκειτε να παρω μια GIgabyte M57SLI-S4 με εναν X2 5600 και θελω να ξερω ποια ψυξη πρεπει να βαλω ωστε το μηχανημα να ειναι αθορυβο. Τροφοδοτικο σκεφτομαι το Seasonic 650W γιατι εχει υψηλο δεικτι εφιεσιενσι. Απο κουτί, σκέφτομαι το Coolermaster Stacker ή καποιο Antec. Αλλα ψύξη ;

Κατι ακομα ρε παιδια, επειδη στο σπιτι καθε μηνα παιφτει το ρευμα, θελω να παρω ενα UPS αλλα να μην κανει θορυβο. Ειχα παλια ενα MGE 1000VA αλλα εκανε σαν μηχανακι. Προτεινετε κατι δοκιμασμενο.....

Link to comment
Share on other sites

NRG GUARD 1000V/600W AP. το έχω καιρό χωρίς ανεμιστήρα και με 500w φορτωμένα 16 ώρες τη μέρα μέσο όρο. στο χθεσινό blackout έβαλα έναν ανεμηστήρα και τον κράτησε 35 λεπτά + 5 λεπτά για να κλείσω τον υπολογιστή. ο ανεμιστήρας είναι μεγάλος:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Angel [Χθες, στις 21:15]

Έχω ένα μικρό της APC χωρίς ανεμιστήρα χωρίς τίποτα πάνω. Αθόρυβο και λειτουργικο!

Ποιο μοντελο εχεις ; Γιατι κι εγω για κατι τετοιο ψήνομαι.

Link to comment
Share on other sites

το 1000άρι APC που έχω εγώ

1500κάτι σειρά RS

έχει ανεμιστήρι που δουλευει όταν πέφτει η τάση και τότε κάνει θόρυβο αρκετό

δεν το έχω εξαντλήσει ποτέ αλλα αρκετές φορές πιάνει υποτάσεις η μικροαιχμές

δουλευει κανα 2λεπτο και επανέρχεται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.