Jump to content



Flybook A33i - ποιά η γνώμη σας;


Savio

Recommended Posts

Σκέφτομαι την αγορά ενός μικρού φορητού (9ιντσου).

Σαν λύση το προαναφερθέν λαπτοπ είναι ιδανικό. Το βρίσκω 800-900 ευρώ μεταχείρο. Το θέμα είναι όμως η άγνωστη αξιοπιστία του και σχετικά κακή ποιότητα κατασκευής (πολύ flimsy).

Κοιτώντας εναλλακτικές στα μεταχείρο πάντα βρίσκω Vaio Picturebooks τα οποία όμως είναι σαφώς υποδεέστερα σε σπεκς αλλά καλύτερα σε αξιοπιστία και ποιότητας συναρμογής.

Ενδεικτικά ένα σαν αυτό κοστίζει στο ebay $999 δηλ ~ 770. Ακριβό!

Τι προτείνετε;

Δεν θέλω κλασσικό λαπτοπ...μικρό και απόλυτα φορητό θέλω να μπορώ να δουλέψω όμως XP και κάποια progz όπως το Paintshop.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ ψαχνόμουν για το V5 FlyBook, αλλά η αντιπροσωπεία μου είπε ότι υπάρχει "αδυναμίας παράδοσης του εργοστασίου κατασκευής" και δεν το βλέπω πουθενά στην Ελλάδα τουλάχιστον σύντομα... :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με Flybook μου έδωσε λεπτομέρειες από την πικρή του εμπειρία:

-> όταν δουλεύει με μπαταρία, το cpu πέφτει στα 266ΜΗΖ για να έχει αυτονομία με αποτέλεσμα να ΣΕΡΝΕΤΑΙ!

-> η αυτονομία του δεν ξεπερνά την 1,5 ώρα!

-> ο δίσκος είναι σε 2 partition των 17 γίγα

-> το wifi είναι στα 11 ΜΒ και στο AWMN θα έχετε προβλήματα!!

-> η ποιότητα του είναι τραγική [πολύ πλαστικούρα]

-> αν δεν έχεις δίκτυο η εξωτερικό DVD ή CD ξέχνα να περάσεις οτιδήποτε μέσα

εγώ δεν το αγόρασα πάντως...

η τιμή του στον Γερμανό είναι 1299 ευρώ αλλά τιμές που βλέπω μεταχειρισμένα στα 850-950 ευρώ είναι εξωπραγματικές. ΔΕΝ έχει ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ αυτό το μαραφέτι... Και αντί να παίζουν σε καλύτερες τιμές οι περισσότεροι τα πωλούν σε υψηλές. Κοινώς το παντρεύονται.:tomato::mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.