Jump to content



RJ11 + PC headset


fotme

Recommended Posts

παιδια θελω την βοηθεια σας plz,

εχω καποια τηλεφωνηματα που διαρκουν πολλη ωρα κ αντι να κρατας το ακουστικο κ να ενοχλω τον πλησιον με το speaker, θελω να πλαγγαρω το καρφι ενος headset.

το τηλεφωνο εχει ενα αμερικανικο rj11, εχει 4 επαφες αλλα φανταζομαι οι 2 χρειαζονται , 1 ακουστικο ενα το mic,

Την πατεντα με το κραφι πως την κανουμε?

θα το βαλω σε ενα μικρο κουτακι εν σειρα με το καλοδιο, αυτο που θελω ειναι να εχω pc interface.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

άνοιγμα του ακουστικού και γεφύρωμα αμέσως πριν το ηχείο και πριν το μικρόφωνο

καλωδιάκια με θηλυκο minijack 3πλό (σώμα,mic,ηχείο) πατέντα απευθείας απο rj11 σε headset δεν γνωρίζω αν υπάρχει.

αξίζει?

http://www.omnicronelectronics.com/digital/mod-sc.htm

αυτό θες ε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ναι, δεν θελω να ανοιξω ακουστικο.

στο καλωδιο ενα κουτακι με ενα διακοπτη κ ενα θυληκο mini plug ετσι ωστε να καρφωνω οποτε θελω το οποιο headset.

kαι αυτο που δειχνεις το θελω, για rec στον υπολογιστη.

dark αξιζει αν σκεφτεις οτι τα headset εχουν 100+ :)

3πολικο τι εννοεις, νομιζω διπολικο φτανει, αα ισως για να εχω κ το ακουστικο παραλληλα?

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει παλια κατι παρομοιο .

ειχα ενα τηλέφωνο ασύρματο αλα το ειχα σπάσει , είχα μόνο τον πομπό που ειχε ανοιχτή ακροαση και μικροφωνο , είχα ενα headset με κομμενο καλοδιο ,

και απλα ανοιξα το το τηλέφωνο και με κολλητηρι κόλλησα τα καλωδια του μικροφωνου και του ακουστικού στα αντίστοιχα στην συσκευή..

το χρησιμοποιούσα μονο οταν με έπερναν τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

λοιπον , update, δοκιμασα τα καλωδιακια του rj9 με το καρφι των ακουστικων...παιζουν μια χαρα :)

αυτο που δεν εχω καταφερει ακομα ειναι το μικροφωνο το οποιο κατι παιζει. Μπορει να ειχα την λαθος πολικοτητα, αλλα δεν ειχα το χρονο.

Διακοπτη απο 4 πιν(input) σε 8πιν(output) με 2 στασεις ξερετε που μπορουμε να βρουμε?

Χθες ειμουνα Μπουριωτη αλλα δεν τον ειχε εκεινη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.