Jump to content



6800gt VS x1650pro


nodas21

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Αποφάσισα να αλλάξω την φτωχή πλην τίμια agp μου (9600χτ)

Κοιτάζω για κάποια μεταχειρισμένη. Είμαι ανάμεσα στις 2. τις έχω βρει 60-70 ευρώ.

Θα ήθελα να μάθω ποια είναι καλύτερη από τις δύο. Κι οι 2 στα 256 MB

Το σύστημά μου είναι

P4 3,0 Northwood, 1.5 Ram, MSI 848P- Neo, Chieftec 450w

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σαν κυβικα η 6800 ειναι πολυ δυνατοτερη απο την χ1650.

απλα η 1650 ειναι 1μιση ετους νεωτερο μοντελο και υποστηριζει πιο καινουρια παιχνιδια.

γνωμη μου βλεποντας το υπολοιπο συστημα σου να πας στην 6800gt.

τα πολυ καινουρια παιχνιδια δεν θα μπορεις να τα παιξεις σε αναλυση μεγαλυτερη απο 1024χ768.αντε 1152 στην καλυτερη.

και για αυτες τις αναλυσεις καλυτερη θα βγει η 6800gt που θα σου επιτρεψει να ανεβασεις τα υπολοιπα details στο μαξιμουμ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Έτσι κι αλλιώς δεν παίζω ποτέ πάνω από 1024x768. (Mη σου πω και 800x600!) Aπλά ο καημός μου κυρίως ήταν το pixel shader 3 που θέλουν όλα τα παιχίδια πλέον και δεν έπαιζε τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

6800gt παρε...δες και καμια ψυκτρα της arctic cooling..απο οτι θυμαμαι δεν ηταν πολυ ησυχη καρτα :)

Με τέτοια ψύκτρα την έχω βρει. :) Σήμερα πάω να την πάρω. Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.