Jump to content



Riva Tuner και 7900GTX


Jasim

Recommended Posts

Γεια σε όλους :)

Παρατήρησα το εξής παράδοξο εψές.

Μετά από εγκατάσταση του RIVA για να κλοκάρω τις δύο 7900gtx που έχω σε sli παρατήρησα ότι οι default τιμές που ανέφερε το riva ήταν 275 και 800 για πυρήνα και μνήμη αντίστοιχα, το οποίο δε στέκει από πλευράς πυρήνα ο οποίος θα έπρεπε να ήταν στα 325???

Έχω δοκιμάσει και παλιότερα με coolbits να κλοκάρω και μου δειχνε τιμές 650 και 1600 σε default κατάσταση,κανονικές δηλαδή .

Μήπως εχει συναντήσει κανείς κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Σε 7800gtx έχω παρατηρήσει 3 ρολόγια ένα 2d στα 275 ένα ενδιάμεσο και ένα 3d full power στα 430 (για πυρήνα αναφέρομαι). Σε όλα η μνήμη είναι 600 (1200). Μήπως βλέπει και σε σένα το 2d???

Link to comment
Share on other sites

Όντως koukounis το είχα στο 2d και όχι στο 3d :o

Τώρα όλα κανονικά :)

Αλλά μιας και το φερε η κουβέντα όταν κλοκάρεις πειράζεις και το 2d η μόνο με το 3d είσαι καλυμμένος?Αλλά απ αυτό που λες nikoszax μάλλον με το 3d ασχολείσαι μόνο.

Πάντως εκ των προτέρων ευχαριστώ για τη βοήθεια και την γρήγορη ανταπόκρισή σας παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.