Jump to content



Σας εχουν παρει απο ΟΤΕ για προωθηση ADSL ?


ngt

Recommended Posts

Έχοντας σχεδών 2 χρονια εδω στην Κάλυμνο σήμερα ήταν η δεύτερη φορά που με πέρνουν απο τα κεντρικα του οτε ( το τηλέφωνο που με πήρε ηταν απο -> ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΤΕ ΑΕ -κεντρο )

Το προηγουμενο χρόνο που δεν είχα ιντερνετ και έμπαινα απο την δουλειά ουδεμία ενόχληση, απο τον φλεβαρη και μετα που δουλεύω την 56άρα με έχουν πάρει 2 τήλέφωνα (οχι πολλα) αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οτι ο πρώτος πρωοθητης μου είπε ¨είδαμε οτι εχετε μεγάλο λογαριασμο ιντερνετ¨ και μου ανέφερε οτι θα με σύμφερε να το γυρίσω σε ADSL εσείς πως το βλέπετε αυτό, θα ήθελα μερικά σχόλια. ΕΠίσης μου κάνει εντύπωση που με βομβαρδίζουν με πολλά στατιστικης φύσεως τηλέφωνα. Καϋμένη επαρχία, μονο απο το τηλέφωνο μας θυμούνται εδω !

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μέγαλους λογαριασμούς internet μεγαλύτερους δηλαδή απο 20-25 σε συμφέρει να πάς σε ADSL καθως θα απαλλαγείς απο της κλήσεις internet. Θα έχεις μόνο το πάγιο του τηλεφώνου και το πάγιο της σύνδεσης dsl(καν 20 για 1mb)

’σε που θα χιλιοπολλαπλασιαστει ή ταχύτητα σύνδεσης. Μην το σκεφτεσαι καθόλου

Πλέον το 56k ή το 64κ(isdn) είναι για ελάχiστη ώρα σερφαρισμα. Δηλαση να δεις κανα email και ίσα ισα να ενημερωθεις

Ποσο πληρώνεις για internet?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι με συμφέρει να το γυρίσω σε ADSL αλλα φεύγω απο εδώ και το κοβω το τηλέφωνο.

ΤΟ περιεργο της υποθεσης ειναι απο που είδαν οτι συγκεκριμένα είχα χρεώσεις ιντερνετ που με συνεφερε να το αλλαξω σε ADSL?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα περίεργο. Προφανώς, στα πλαίσια του συγκεκριμένου τρόπου προώθησης, συγκεντρώνουν με αυτοματοποιημένο τρόπο ορισμένα στατιστικά (που στο σύνολό τους ούτως η άλλως είναι διαθέσιμα για να βγει ο συνολικός 2μηνιαίος λογαριασμός για κάθε συνδρομητή) ώστε να αναγνωρίσουν ποιοι συνδρομητές είναι το target group.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, το στατιστικό είναι μάλλον ο αριθμός μονάδων χρέωσης για κλήσεις σε αριθμούς Ε.Π.Α.Κ. (896xxxxxxx) ανά συνδρομητή, με ταξινόμηση σε φθίνουσα σειρά, ή από ένα όριο και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.