Jump to content



Τι αλλα θα βγαλει το πλαισιο ...


oOoOo

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Εγω δεν το ροσκαρω. Χιλιες φορες να δωσω 10-20 ευρω παραπανω ακομα και 30 παρα να ξαναχασωτα αρχεια μου.

Μπορει να ετυχε στον προηγουμενο δισκο και να χαλασε αλλα ξαναπαιζει ο καμενος με τη φωτια ???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έχουν σκάσει όλες οι μάρκες, σε ΑΤΑ, SATA και SCSI. Μόνο SAS δε μου έχει καεί ακόμη αλλά που θα πάει.

Σημαίνει κάτι; Όχι, δεν είμαι γκαντέμης, απλά όπου δουλεύω έχουμε πολλά μηχανήματα και ακόμη περισσότερους δίσκους.

Εγώ, εσείς, οι φίλοι μας, δεν είμαστε στατιστικό δείγμα... Κάντε μια βόλτα στο storagereview.com και πάρτε από μία ιδέα για αξιοπιστία των δίαφορων μοντέλων (και όχι κατασκευαστή) που κυκλοφορούν. Έχουν πολύ προσεγμένη βάση.

-Κ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από κάποιες περίεργες συγκυρίες φτάσανε στα χέρια μου δυο 250άρηδες του Πλαισίου.

Φαινομενικά είναι ίδιοι...και στον ήχο και στην ταχύτητα ίδιοι είναι και για την ακρίβεια...λειτουργούν μια χαρούλα.

Το θέμα είναι ότι ο ένας λέει:

MAXTOR S TM3250820AS

και ο άλλος:

MAXTOR S (ναι έχει κενά πολλά)6QE0THJE.

Τον πρώτο κωδικό τον βρήκα στο site της seagate και σε seagate και σε maxtor. Τον δεύτερο δεν τον βρήκα. Να υποθέσω ότι είναι δυο ίδιοι σκληροί maxtor και στον πρώτο του αλλάξανε όνομα;

Link to comment
Share on other sites

maxtor πρεπει να ειναι αλλα ο ενας ή ο αλλος να ειχε μενει στις αποθηκες σε καμια γωνια μαζι με καμια 10ρια ακομα και λενε βαλ'τον κι αυτον και ποιος θα το καταλαβει ...

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά ότι έμεινε σε όλες τις γωνιές σε όλες τις αποθήκες...

Γιαυτό τους τελειώσανε οι 320, δεν υπήρχαν στις αποθήκες πολλοί maxtor 320.

Ίδιοι μου φαίνονται πάντως. Ας ελπίσουμε να έχουνε μια καλή πορεία στο pc μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.