Jump to content


Raid 0 -Offline Member Heeelp


iRMo

Recommended Posts

Παιδιά SOS..Χθές το βράδυ ο υπολογιστής μου έκανε απο μόνος του restart και μετά απο αυτό δεν μπορούσε να μπεί στα Windows...όπως σηκώθηκα με τη τσίμπλα στο μάτι το μόνο που είδα ήταν οτι ήταν corrupt ένα dll (hal.dll) ..Επειδή όμως κάτι τέτοιο παρόμοιο μου έχει συμβεί και στο παρελθόν και ξέρω πώς να το λύσω ,ξανακοιμήθηκα..όταν ξύπνησα το πρωί με full δυνάμεις πια κάθησα να ξαναπεράσω το προβληματικό dll..Με μεγάααααλη μου χαρά παρατήρησα οτι ο Intel Matrix Storage manager μου έδειχνε offline member τον έναν απο τουσ 2 σκληρούς που έχω ώς RAID 0 που έχω ορίσει ώς το Raid του λειτουργικού μου συστήματος.Δεν μπορώ να τους χωρίσω απο RAID γιατί θα χάσω όλα μου τα δεδομένα και τις εργασίες μου 4 ετών της σχολής μου,ειδικά τις 2 3d Animation που δεν έχω ακόμα ολοκληρώσει και έχω λιώσει επι του θέματος.

Δοκίμασα να βάλω defaults στα Bios και να τα ξαναφτιάξω,δοκίμασα να αλλάξω καλώδια αλλα πάλι τίποτα..Το ίδιο πρόβλημα και το ίδιο corrupt dll..Οι σκληροί απότι φαίνεται δουλεύουν κανονικότατα.

Αν κάποιος γνωρίζει λύση επι του θέματος παρακαλώ απαντήστε μου το συντομότερο δυνατό.Η καταδίκη μου πλησιάζει :Ρ

Αν πάλι η μόνη λυση είναι format και ξανά μανά θα θελα νά ξερα αν υπάρχει τρόπος να σώσω τα αρχεία μου.

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.