Jump to content



Ποια κάρτα είναι καλύτερη??


michailovits

Recommended Posts

Αφου τελικά μετα απο καυγάαδες δεν έβγαλε πουθενά το θέμα με την κάρτα αποφάσισα να πάρω μια άλλη γιατι αρκετά είχα συγχηστεί.

θέλω να ρωτήσω τι με συμφέρει να αγοράσω και τι είναι καλύτερο απο τις παρακάτω κάρτες:

Sapphire x1950pro 512mb pci-e

ή

MSI 7950GT 512mb(την fanless έκδοση με τα pipes)Επίσης τι είναι αυτή η fanles ¨εκδοση και πια η διαφορά απο την κανονική??

Την πρώτη θα την πάρω καινούργια αλλα θα πρέπει να περθιμένω οτυλάχιστον 5 εργάσιμες ημέρες στα 140

Την δεύτερη θα την πάρω σε δυο μέρες αλλα χωρίς εγγύηση ΄μεταχειρισμένη αλλα ποτέ ανοιγμένη στα 130

Τι είναι καλύτερα να κάνω??

Και ποια κάρτα έχει μεγαλύτερες επιδόσεις??

Να σειμηώσουμε πως το chipset μου είναι NVIDIA 570sli

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμένα είναι αυτή η 7950gt

MSI NX7950GT-VT2D512EZ-HD

Ας μου κάποιος όμως τι είναι αυτα τα πιπεσ και τα fanles.

Είναι ποιο γρήγορη η 7950 ε????

Αλλα χωρίς εγγύηση κι εγω νομίζω πως περισσόττερο αξίζει να περιμένω 5 μέρες για την ατι...

Link to comment
Share on other sites

fan less χωρίς ανεμιστήρα. Τα pipes χρησιμοποιούνται για την απαγωγή της θερμότητας. Αν έχεις καλή κυκλοφορία αέρα στο κουτί σου μη φοβάσαι το παθητικό σύστημα ψύξης. Λειτουργεί αθόρυβα και αποδοτικά.

Link to comment
Share on other sites

αααα μάλιστα.Δεν το ήξεα αυτό.

Ναι έχει πάρα μα πάρα πολύ καλή ροή το κουτί μου.Είναι μικρο ψυγιάκι.

Αφου δεν έχουν εγγύηση λεω να την αφίσω.

Να αλλάξω την σύκριση

Να πάρω

χ1950pro sapphire 512mb pci-e 140

ή

2x7900gt xfx xxx edition 256mb η κάθε μια για sli με εγγύηση και αυτές στα 170???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 13:08]

αααα μάλιστα.Δεν το ήξεα αυτό.

Ναι έχει πάρα μα πάρα πολύ καλή ροή το κουτί μου.Είναι μικρο ψυγιάκι.

Αφου δεν έχουν εγγύηση λεω να την αφίσω.

Να αλλάξω την σύκριση

Να πάρω

χ1950pro sapphire 512mb pci-e 140

ή

2x7900gt xfx xxx edition 256mb η κάθε μια για sli με εγγύηση και αυτές στα 170???

Καλυτερα 2χ7900,με μονη προυποθεση δεν ξερω κατα ποσο θα εισαι ενταξει με το tagan σου.

Link to comment
Share on other sites

α οκ.

Πάω για 2x7900gt .

Όχι Rommel.Gr το ταγκάν παραφτάνει.Απο οτι είδα μάλιστα εσένα το σύστημα σου είναι πιο φορτωμένο και έχεις λγό καλύερο τροφοδοτικό απο το δικό μου.

Τεσπα δεν ενομίζω να φαω πρόβλημα και αν ναι θα χτυπήσω και ενα ταγκάν πάλι στα 750watt και είμαι οκ.

Εν πασι περιρπώση αν μου βγάλει πρόβλημα το τροφοδοτκό θα σας ρωτήσω τις γνώμες σας.

όπώτε πάω για 2χ7900gt

thanks

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.