Jump to content



προβλημα με firefox...


ennia

Recommended Posts

Οταν μπαινω στο νετ και ανοιγω το firefox, μετα απο λιγο ανοιγει νεο παραθυρο με διαφημισεις και μου εμφανιζεται και ενα προγραμμα για αποθηκευση (access.exe). Antivirus

ειχα το AVG αλλα εδω και ενα μηνα δεν εχω κανενα...... Μπορω να το σβησω αυτο χωρις format?:giveup: :giveup: :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα Antivirus αλλα antispyware. Δοκιμασε τά ad-ware, spybot s&d και εγκατεστησε και ένα antivirus μην κολλησεις και τιποτα άλλο αν ήδη δεν κόλλησες

Δες τον παρακατω οδηγο

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8007

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik [Χθες, στις 11:11]

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα Antivirus αλλα antispyware. Δοκιμασε τά ad-ware, spybot s&d και εγκατεστησε και ένα antivirus μην κολλησεις και τιποτα άλλο αν ήδη δεν κόλλησες

Δες τον παρακατω οδηγο

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8007

Εκανα οτι λεει ο παραπανω οδηγος. αλλα αυτη η κ@λ@διαφημιση δεν λεει να φυγει.... τη σταματαει βεβαια το firewall αλλα μετα απο λιγο ξανα εμφανιζεται............και παλι απο την αρχη. Αυτη η κ@λ@διαφημιση γιατι δεν εσβησε??????

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι γεματος απο....... trojan. tracking cookies και κατι αλλες π@π@ριες...... Επισης και το avast εχθες το βραδυ βρηκε 2-3 σκουλικακια. Δε βλεπω να το γλιτωνω το format.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia

το spyware βρηκε καμια 30αρια cookies τα εσβησα αυτα...

registry εννοεις αυτο που λεει και στον οδηγο....."System Restore Service"...... οτι πρεπει να απενεργοποιηθει?

Eννοω καθαρισμό της registry με εφαρμογή όπως το ccleaner. Με αυτο επίσης καθάρισε τα temp files και cookies. Τα λέει στον οδηγο αυτα αλλα μαλλον τα προσπέρασες

Αρχική απάντηση από ennia

παιδια ειμαι γεματος απο....... trojan. tracking cookies και κατι αλλες π@π@ριες...... Επισης και το avast εχθες το βραδυ βρηκε 2-3 σκουλικακια. Δε βλεπω να το γλιτωνω το format.....

και επειδη λες ότι είσαι γεμάτος κατέβασε όσα πιο πολλά antispyware μπορείς ενημέρωσε τα και κάνε scan με όλα. έκτος από τα παραπάνω που ανέφερα δοκίμασε και το trial του Spysweeper.

Μετα τα scan και αφου έχεις καθαρίσει το σύστημα καθάρισε ξανα την registy γιατι αφήνουν υπολείματα εκεί

Στο ΄τελος κράτα ένα antivirus, ένα antispyware και ένα firewall και προσπάθησε να τα έχεις ενημερωμένα

Ετσι με κάνα scan Που και που εισαι παντα καθαρός.

Link to comment
Share on other sites

οτι λεει μεσα στον οδηγο το εκανα.... και το ccleaner χρησιμοποιησα αλλα δεν εκανε τιποτα..... ειχα πολυ πραμα μεσα στο pc γιατι οπως ειπα και πιο πανω για ενα μηνα δεν ειχα προστασια καθολου. εκανα φορματ και περναω το AVG Antispyware και καθως εσκαναρε (μετα το φορματ ) τα βρηκε παλι ολα μεσα........ πως το εξηγειται εσεις αυτο??? και εννοειται πως εκανα και δευτερο φορματ στο καπακι.. τωρα πιστευω ειναι ενταξει. το θεμα τωρα ειναι να διατηρηθει το μηχανημα καθαρο..............θα χρησιμοποιησω τα προγραμματακια που μου ειπατε πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.