Jump to content


ups problem


Χαμηλό

Recommended Posts

πριν κανα 8μηνο πηρα ενα Mustec powermust 800usb.

εκανα κανα δυο τρεις φορες δοκιμη βγαζοντας τη μπριζα για να δω τι παιζει και τα σχετικα.πριν κανα 2μηνο σε μια διακοπη της ΔΕΗ το pc εκλεισε στα 2-3 λεπτα

δεν εδωσα σημασια γιατι απο τις δοκιμες κρατουσε 9 10μιν τεσπα

ειπα σημερα να το ξαναδοκιμασω ,oyte 5sec δεν κρατησε

το συστημα ειναι 2x512ddr400 500τροφοδοτικο 6600agp 3 hdd 2 ide kai enas sata 3 fans dvdr dvd p4 3giga me hyper(exei diafora sthn katanalosh apo enan mh hyper?)19tft οθονη και pc ειναι πανω στο ups

μαλλον τα εφτυσε η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το 800ρι σου επρεπε να ειναι αρκετο για το συστημα σου και σιγουρα επρεπε να κραταει παραπανω απο 10 λεπτα το παλιοτερο σου συστημα αρα μαλλον τα εχει δει ολα.

υπολογισε πως το 1200 ΚΕΒΟ που εχω (100ε απο ΜΑΚΡΟ) κρατουσε πανω απο 20 λεπτα 3800x2,dfi ultra d,2x7800GT,2G ram,3x250g sata,19'' tft,600w enermax.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο φόρουμ γράφουμε Ελληνικά. Διόρθωσε τις καταχωρήσεις σου σε παρακαλώ γιατί ο διεφθαρμένος απο την εξουσία παραπάνω moderator JPavly θα στα πετάξει στη Μαύρη Τρύπα της ακολασίας

Ευχαριστώ για την κατανόηση:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Χαμηλό [Σήμερα, στις 20:13]

το LOAD στο ups ξερεις για που αναφερετε? μου το δινει 30%

στο τι ρευμα τραβας σε σχεση με τις δυνατοτητες του ups .... για ασε το προγραμμα να τρεχει και τρεξε ενα παιχνιδι...μετα πηγαινε στο logging του προγραμματος και δες μεχρι που εφτασε το load...αν εισαι πανω απο 80% θες αλλο ups.....η με το ιδιο προγραμμα βαλε παλι 3dmark/η s&m psu stress

Link to comment
Share on other sites

σημερα με το που τον ανοιξα επαιζε 35 με 40 % ετρεξα και το simcity4 και ανεβηκε 42 με 43% η μπαταρια μου τη δινει γεματη.

μολις σταματησω τη παροχη πηγαινει 88 66 55 30κατι και συνηθως εκει σβηνει το pc. στο ups εχω και τη 19 tft αν αφησω μονο το pc του δινει μερικα sec παραπανω. το λογισμικο του ειναι το winpower(πολυ σπαστικο) και φυσικα δεν μπορω να κανω ρυθμισεις σαν admin ενω ειμαι στο pc γενικα.τη θερμοκρασια τη δινει αμεταβλητη 25c.

δεν υπαρχει περιπτωση η μπαταρια να τα εφτυσε????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.