Jump to content



Ερωτηση για 350Watt noname


SirDiman

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

να μην τα πολυλογώ, έπεσε στα χεριά μου μια nvidia 7800gt και θέλω να την βάλω στο 2ο PC. Το 'πρόβλημα' όμως είναι το noname τροφοδοτικό των 350 Watt με μια γραμμή 12V στα 16 Amper. Η ερώτηση μου είναι αν θα την αντέξει.(7800Gt--Pentium 4 3,4ghz -1 sata & 1 DVD--2fans)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να τη σηκωσει φιλε μου....και με χαλια τροφοδοσια τον Ρ4 (και με 6600gt κιολας)θυμαμαι ειχα πολυ ασχημες εκπληξεις που και που (ξαφνικα χαλαγε η εγκατασταση των windows και φτου κιαπτην αρχη εγκατασταση...εσβηνε ο 2ος σκληρος οταν φορτωνα far cry...)

γνωμη μου ειναι να μην το δοκιμασεις καν....

ετσι κι αλλιως αυτος ο επεξεργαστης δεν μπορει να "σηκωσει αυτη την καρτα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 13:24]

κι ομως το δοκιμασα(3-4 λεπτα με flight simulator) και την σηκωνει! τελικα ειναι πολυ σκυλί το noname! :p

για δοκίμασε το για καμιά ωρίτσα όμως. Ακόμα και αν γλιτώσεις τα αλλεπάλληλα restart σου εγγυώμαι ότι θα παίζεις με αρκετά χαμηλότερα καρέ, εκτός και αν αλλάξεις τροφοδοτικό. Στο λέω από δική μου πείρα. Στην περίπτωση που παίζει μια χαρά η καρτούλα (σου το εύχομαι, για να μην μπαίνεις και σε παραπάνω έξοδα) με το παρόν τροφοδοτικό αλλά χωρίς κολλήματα και restart τότε είσαι μια χαρά. Αν σου κάνει αρχίσει τα restarts όμως αλλάξε κατευθείαν τροφοδοτικό, αλλίως υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η κάρτα (την έχω πατήσει με μια 9800χτ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim

για δοκίμασε το για καμιά ωρίτσα όμως. Ακόμα και αν γλιτώσεις τα αλλεπάλληλα restart σου εγγυώμαι ότι θα παίζεις με αρκετά χαμηλότερα καρέ, εκτός και αν αλλάξεις τροφοδοτικό. Στο λέω από δική μου πείρα. Στην περίπτωση που παίζει μια χαρά η καρτούλα (σου το εύχομαι, για να μην μπαίνεις και σε παραπάνω έξοδα) με το παρόν τροφοδοτικό αλλά χωρίς κολλήματα και restart τότε είσαι μια χαρά. Αν σου κάνει αρχίσει τα restarts όμως αλλάξε κατευθείαν τροφοδοτικό, αλλίως υπάρχει περίπτωση να πάθει ζημιά η κάρτα (την έχω πατήσει με μια 9800χτ).

Τελικα και με αλλα παιχνιδια την βγαζει, παντως αν κανει restart θα το αλλαξω μιας και δεν θελω να αγοραζω και καρτες...thanks για το info . :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.