Jump to content



Cellshock 1000 voltage???


fotis1972

Recommended Posts

Εχω μια P35-DQ6

Θα ήθελα να ρωτήσω στο bios με την πρώτη εκκίνηση ποιο voltage θα έχουν οι μνήμες??

και όταν λένε 2.1-2.3v οτι αντέχουν αν τις δουλέψω με 2.0 ή 1.9 θα έχω πρόβλημα?? πρέπει στα όρια που θέτει η εταιρεία??

Ευχαριστώ πολυ??

Φώτης

Link to comment
Share on other sites

Η τάση που δίνει η cellshock είναι για τη συγκεκριμένη συχνότητα και timings (πχ 1000mhz 5-5-5-15 με 2.1v). Αν εσύ θες να δώσεις λιγότερη τάση αναγκαστικά θα τις δουλέψεις σε χαμηλότερα mhz η/και με χαμηλότερα timings. Πρόβλημα δε θα έχεις αν δεν βράζουν η αν δώσεις 2.5v με το καλημέρα :)

Αυτές που λες είναι με τα GMH? Αν ναι, απ'οτι διαβάζω αντέχουν παραπάνω στο ρεύμα απ'οτι τα GKX. Γενικότερα πάντως μέχρι 2.2-2.3v για κάθε μέρα με ενα ανεμιστηράκι να τις χτυπάει θα είναι ΟΚ πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες: "στο bios με την πρώτη εκκίνηση ποιο voltage θα έχουν οι μνήμες" εννοείς τι τάση θα δώσει αυτόματα η μητρική στις μνήμες; Αν ναι τότε μάλλον θα δώσει 1.8V.

Οι 1000άρες τις Cellshock φοράνε όλες D9GKX και μπορούν να φάνε μέχρι 2.3V.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Duder [Χθες, στις 12:16]

Όταν λες: "στο bios με την πρώτη εκκίνηση ποιο voltage θα έχουν οι μνήμες" εννοείς τι τάση θα δώσει αυτόματα η μητρική στις μνήμες; Αν ναι τότε μάλλον θα δώσει 1.8V.

Οι 1000άρες τις Cellshock φοράνε όλες D9GKX και μπορούν να φάνε μέχρι 2.3V.

Ναι αυτό εννοώ , και σε τη συχνότητα στα 800 θα είναι??

Link to comment
Share on other sites

8α μπουταρει με τις μνημες στα 533 γιατι default διαιρετης ειναι 1:1

εκτος αν εχεις cpu με 333 fsb οποτε 8α μπουταρουν στα 667.

μετα 8α τις ρυ8μισεις εσυ χειροκινητα απο το bios στην συχνοτητα που 8ελεις με τον αναλογο διεραιτη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters

Κατα 99% θα ξεκινησουν στα 800 με 5-5-5-15 και 1.8v

Δεν θα εχεις προβλημα...

Ναι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

:OT: Μα καλά μπορείς να μου πεις γιατί χρησιμοποιείς 2 λογαριασμούς???(struggler1972,fotis1972) Ποιος ο λόγος???:fist:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Μα καλά μπορείς να μου πεις γιατί χρησιμοποιείς 2 λογαριασμούς???(struggler1972,fotis1972) Ποιος ο λόγος???:fist:

Αυτό θα θέλαμε κι εμείς να το μάθουμε :)

Γιατί φίλε μου έχεις 2 λογαριασμούς; Ο 2ος λογαριασμός απαγορεύεται, στείλε μου ένα ΠΜ και πες μου ποιον από τους 2 θέλεις να κρατήσεις.

Edit: Εμεινε το fotis :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.