Jump to content



Προβλημα VGA ΣΕ LAPTOP


sebastian

Recommended Posts

Καλημερα παιδες!!!! Λοιπον θα ηθελα την βοηθεια σας, γιατι θα το σπασω το νεο μου laptop και ειναι κριμα....Λοιπον πριν απο μια εβδομαδα πηρα το νεο laptop της acer, το μοντελο ειναι της acer aspire 5920G το οποιο κατα την δικια μου αποψη ειναι κορυφαιο...Το προβλημα μου ειναι παιδες οτι εχει θυρα εξοδου εικονας και HDMI αλλα και VGA. Το Προβλημα ειναι οτι οταν το συνδεω με μια HDTV ειτε με VGA, ειτε με HDMI η εικονα που παιρνω δεν ειναι σωστη , τι εννοω με αυτο, δηλαδη ενω επιλεγω την αναλυση της hdtv μου 1280*720, ειτε 1280*768 ειτε 1366*768 και οτι herz να βαλω δεν μπορει να κατσει το desktop σωστα, δηλαδη παει λιγο αριστα και μου τρωει λιγο απο το desktop των vista , και γενικα αυτο συμβαινει και στα παιχνιδια αλλα και στις ταινειες....Η καρτα γραφικων που εχει πανω ειναι 8600M GT ....

Παιδες εχετε καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ....εκανα search στο google αλλα ακρη δεν εβγαλα...Λειτουργικο εχει windows vista με ολα τα updates...

Link to comment
Share on other sites

μη το σπασεις..ειναι κριμα :D

το προβλημα ωφειλεται 99% στους drivers της nvidia για vista..

1) δοκιμασε αυτο --> overscan fix

2)πρωτου δοκιμασεις το παραπανω ψαξε για τελευταιους drivers

nvidiasee here

3)''παιξε'' με τις επιλογες που εχει το panel της nvidia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.