Jump to content



Πρόβλημα με την συνδεση στο δύκτιο.


nikio17

Recommended Posts

Ο δεύτερος σταθερός Η/Υ μου δε βλέπει το δίκτυο.:( Έχω σε δίκτυο το βασικό σταθερό μου, το φορητό, τον εκτυπωτή και το ADSL MODEM/ROOTER. Έχω βάλει αντιστοίχιση DHCP και ενώ στα υπόλοιπα το δίκτυο δουλεύει κανονικά, στο δευτερεύοντα στο DHCP βγάζει IP Address εντελώς άσχετο, δηλαδή ενώ το κανονικό IP είναι π.χ. 192.168.178.2χ σε αυτό μου βγάζει 162.255.000.0. Προσπάθησα να ου βάλω χειροκίνητα IP, το δέχεται κανονικά, δείχνει κάτω το εικονίδιο ότι έχει συνδεθεί, κάνει αποστολή πακέτων στο υπόλοιπο δίκτυο, αλλά δε δέχεται. Κάνω ping μέσω γραμμής εντολών από τους υπόλοιπους υπολογιστές του δικτύου και μου βγάζει request time out. Τα φώτα σας παρακαλώ - όχι τα ομίχλης. Παρεμπιπτόντως, έχω αλλάξει καλώδιο δικτύου και σε δευτερεύοντα partition που έχω με Win XP 64 η σύνδεση δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.