Jump to content



Πρόβλημα στην εκκινηση!


panos17

Recommended Posts

ξαφνικα και για πρωτη φορα μου εμφανιστηκε το εξης προβλημα. οταν ανοιγω το πσι κ πριν καν αρχιζει να φορτωνει τα ςινδοςσ μετα το ''γεμισμα της μνημης'' μου βγαζει:

TRAP 0000OOOD -----GENERAL PROTECTION FAULT--------

tr=0028 cr0=00000011 cr2=00f0adb8 cr3=00000000

gdt limit=03ff base =00017000 idt limit=o7ff base=00017400

cs: eip=ooo8:0041f3ab ss:esp=0010:00061ff0 errcode=1010

flags=00010002 nocy nozr intdis down trapdis

κλπ

εχει κανεις ιδεα περι τινος προκειται??:toomuchne :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι πανω στο θεμα?

κατα την εκκινηση εκτος το οτι αργει απιστευτα να μπει στην κεντρικη σελιδα ξαφνικα ουτε winamp παιζει ουτε να ανοιξει σελιδες στον mozilla.

κατεβασα το spyware doctor βρηκα 120 μολυνσεις κ φυσικα τις καθαρισα..

το nod 32 δεν εβρισκε τιποτα..

τι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steliosk1

να ρωτησω κ εγω κατι πανω στο θεμα?

κατα την εκκινηση εκτος το οτι αργει απιστευτα να μπει στην κεντρικη σελιδα ξαφνικα ουτε winamp παιζει ουτε να ανοιξει σελιδες στον mozilla.

κατεβασα το spyware doctor βρηκα 120 μολυνσεις κ φυσικα τις καθαρισα..

το nod 32 δεν εβρισκε τιποτα..

τι αλλο να κανω?

μου κανει εντυπωση που το nod 32 δεν εβρισκε τιποτε:hmm: επειδη nod 32 εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε θεματα ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

μου κανει εντυπωση που το nod 32 δεν εβρισκε τιποτε:hmm: επειδη nod 32 εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε θεματα ασφαλειας

Για antivirus καλό είναι και ελαφρύ, αλλά για antispyware δεν κάνει δουλειά. Το καλύτερο, πιστεύω, είναι το Kaspersky.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 00:44]

Για antivirus καλό είναι και ελαφρύ, αλλά για antispyware δεν κάνει δουλειά. Το καλύτερο, πιστεύω, είναι το Kaspersky.

Μια απο τα ίδια και απο μένα για το nod32... Ειχα και εγώ κάτι προβλήματα στο παρελθόν με spyware και τα συναφή αλλά δεν εβρισκε τίποτα... ευτυχώς ήταν η περίοδος των format οπότε απαλλάχτηκα αυτόματα χωρίς πολλές διαδικάσίες και ντράβαλα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 10:12]

το nod32 δεν ειναι για spyware...βαλτε το Ad-Aware 2007 η το Spybot Search and Destroy..

Thanx for the info!!!

Βασικά αρχίζω να πιστεύω ότι τελευταία πιο σημαντικό ειναι ένα δυνατό antispyware προγράμμα παρά ένα δυνατο antivirus... γιατί πιο συχνά μπορείς να γίνεις θύμα spyware παρα ιών να το θέσω διαφορετικά... τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ στο νετ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.