Jump to content



ΣΥΝΔΕΣΗ ΗΧΕΙΩΝ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΟΥ ΜΕ ΤΟ PC


tenoros

Recommended Posts

Θα ηθελα να συνδεσω τα ηχεια του στερεοφωνικου με τον Η/Υ μου.

Για να το κανω αυτο πρπει να εχω καποιες ειδικες ηλεκτολογικες γνωσεις ή υπαρχει καποιο ειδικο καλωδιο/μηχανημα που να τα συνδεει?

Αν καποιος ξερει ας μου πει..Επισης αν υπαρχει δυνατοτητα να συνδεσω το στερεοφωνικο με το Η/Υ μου...

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

δώσε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το στερεοφωνικό.

αν είναι mini θα πρέπει να έχει είσοδο aux/in

αν έχεις ενισχυτή τότε απλά πας σ'ένα κατάστημα και ζητάς καλώδιο Υ rca σε 3,5 jack

αν ο ενισχυτής και η κάρτα ήχου σου έχουν αντίστοιχα ψηφιακές είσοδο - έξοδο , ζητάς κάτι αντίστοιχο!

Link to comment
Share on other sites

Το στερεοφωνικο μου ειναι το Philips FW-C115..Ειναι αρκετα παλιο.

Επισης δν ξερω τιποτα απο καλωδια..Αν καποιος μπορει να μου το εξηγησει με ποιο πολλες λεπτομεριες.

:) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

κοίτα από πίσω αν έχει "τρυπα" που να γράφει "in"

κάτω αριστερά "AUX IN"

οπώτε πας σ'ένα κατάστημα και ζητάς καλώδιο σε σχήμα Υ , rca σε 3,5 jack.

συνδέεις κόκκινο άσπρο στο mini και το μονό στην πράσινη τρύπα της κάρτας

να και το manual σελ 8

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=GB&slg=ENG&sct=MINI_SYSTEMS_SU_GB_CONSUMER&cat=AUDIO_SYSTEMS_CA_GB_CONSUMER&session=20070806093803_62.103.237.253&grp=HOME_ENTERTAINMENT_GR_GB_CONSUMER&ctn=FW-C115/25&mid=Link_UserManuals&hlt=Link_UserManuals

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.