Jump to content



old hard disk & encoding


jayfrog

Recommended Posts

θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα

1: ποιος χρησιμοποιεί το convertxtodvd και με τι σύστημα και ποσα fps βγάζει σταθερά ?

2: έχω ένα παρα πολύ παλιό δίσκο wd 40gb είναι 6 χρόνον περίπου και έχω τον e4300 στα 2,6 και μνήμη 667 ddr2 και σε αυτό το πρόγραμμα βγάζω σταθερά 52 fps

και νομίζω ότι άμα είχα ένα νέο δίσκο θα πήγαινε πιο καλά

επίσης γιατί ότι και να κάνω το cpu usage δεν πάει ποτε 100%?? ακόμα και σε video convert από 50-55% να πάει γιατί??

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αργό κομμάτι στα PC μας ακόμα παραμένει ο δίσκος. Λίγο το λειτουργικό που φορτώνει, λίγο το pagefile, λίγο το antivirus, λίγο τα read/writes που κάνει το encoding συνέχεια δεν θέλει και πολύ :)

Αφού έχεις C2D σύστημα, δώσε 40ε να πάρεις έστω ένα 80άρη Sata 2 και θα δεις διαφορές στα πάντα :)

Δεν σου λέω ότι θα πετάει το encoding, αλλά δεν συγκρίνεται ένας IDE χρησιμοποιημένος 6 χρόνια με ένα φρέσκο Sata 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδες σχετικα με το παλιο θεμα για την κατασταση του σκληρου δισκου οσον αφορα αν επηρεαζει την κωδικωπιηση, εκανα ενα φορματ τον παμπαλεο μου 40αρη ατα (6 χρονοσ)

και πεταει στη κωδικωποιηση 115 fps μαζι με μουσικη και ιντερνετ σερφινκ πιανο σταθερα

τελικα παιζει μεγαλο ρολο ο δισκος στο encode απο οσο εχω καταλαβει

sorry που αργγσα παρα πολυ να postaro

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.