Jump to content



Ποιο προγραμμα μου λέει το σωστό voltage


fotis1972

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, έχωγ τις chellshock 1000, και όταν μπούταρε πρώτη φορά το pc μου τις είχε στο deafult 800 και 1.8 voltage, όταν τις πήγα στα προτεινόμενα απο τόν κατασκευαστή 1000 με 2.2 voltage (δηλαδη +0.4 στο bios μιας p35-dq6) τα προγράμματα στα win: everest , spd κ.λ.π. μου τις δείχνει 2.3volt ενώ το easytune5 στο advance mode μου τις λέει 1000 αλλά με 2.1volt ποιο τελικά είναι το σωστό????

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από effect [Σήμερα, στις 14:33]

Εγώ στα 2,2V στην p35-dq6 είχα μετρήσει 2,27 μητρική οπότε πιο κοντά πέφτει το everest. Γενικά το easy tune είναι για τα μπάζα.

Συμφωνώ για το Easy Tune. Αλλού πατάει αλλού βρισκεται. :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters [Χθες, στις 10:49]

Aν δεν το μετρησεις μονο σου ακρη δεν θα βγαλεις....

Νομίζω και εγώ πως την άκρη μόνος σου θα την βρείς! δοκίμασε κάποιο αλλο τρίτο πρόγραμμα που να ξέρεις πως δείχνει το Voltage των μνημών ωστέ να δείς με ποιο συμφωνεί περισσότερο!:T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overclockerd [Χθες, στις 18:52]

Νομίζω και εγώ πως την άκρη μόνος σου θα την βρείς! δοκίμασε κάποιο αλλο τρίτο πρόγραμμα που να ξέρεις πως δείχνει το Voltage των μνημών ωστέ να δείς με ποιο συμφωνεί περισσότερο!:T:

1000 φορές καλύτερα να το μετρήσεις μόνος σου ... ;) By far, η πιο ακριβής λύση ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george_o/c [Σήμερα, στις 09:52]

1000 φορές καλύτερα να το μετρήσεις μόνος σου ... ;) By far, η πιο ακριβής λύση ... :cool:

’λλωστε για να γίνει μια δουλειά σωστά πρέπει να την κάνεις μόνος σου! μετα απο αυτά τα σοφά λόγια μπορώ να αποσυρθώ!:worship:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.