Jump to content



Ebay !


minus

Recommended Posts

Με το ebay δεν εχω ασχοληθει ποτε.

Δεν ξερω, δεν το ετυχε μαλλον.

Ουτε και τωρα ξερω αν εχει νοημα να ασχοληθω.

Αγοραζω συνηθως...καινουρια πραγματα, πουλαω κατι λιγα μεσω αγγελιων. Οχι ιδιαιτερο παρε δωσε.

Σκεφτηκα να ανοιξω εδω θεμα, ξερω οτι ασχολειται πολυς κοσμος με το ebay, πολλοι βγαζουν και λεφτα καλα οπως μαθαινω!

Δεν ξερω τι παιζει, βασικα θελω τις εμπειριες σας. Ασχετες αποριες εχω.

Διαφορα ηλεκτρονικα εξαρτηματα εχω, αλλα δεν ξερω αν εχει νοημα να πουληθουν μεσω ebay. Πχ βαρια πραγματα με τα ταχυδρομικα κοστη, πως να τα στειλεις στην αλλη ακρη του κοσμου? Πχ ενα ups?

Ογκώδη επίσης? Πως να τα στειλεις?

Αλλα μικρής σχετικά αξίας; Πχ. γνωστός μου εκλεισε το μαγαζι του και του εχουν μεινει στην αποθηκη του καινουρια πακετα με... χαρτοπετσετες, σε μεγάλες ποσοτητες(2 δωματια!).

Ακουω οτι στο ebay πωλουνται τα παντα, αλλα πχ χαρτοπετσετες πωλουνται? Γελοια ερωτηση ε?

Και οπως ειπα και πιο πανω: βαρια και ογκωδη? Ενα ups μπορει να παει και 15 κιλα. Αλλα μπορει να ειναι σε με μια μεγαλη κουτα. Τι γινεται με αυτα?

Η' τελικα στο ebay συνηθως πωλουνται πραγματα που μπορουν να ταχυδρομηθουν ευκολα, μικροαντικειμενα καποιας αξιας κλπ?

Link to comment
Share on other sites

φτιαχτην φιλε...κανε register στο paypal...και ξεκινα...θα γλυτωσεις ΠΟΛΛΑ λεφτα...το μονο αρνητικο ειναι οτι μερικες φορες αργει το shipping απο αμερικα επειδη ειναι με ταχυδρομειο..αλλα δεν με νοιαζει..

εχε το νου σου μονο να ειναι powerseller αυτος απο που θα αγορασεις κατι...δηλαδη να χει υψηλο positive feedback...απο τους Buyers

Link to comment
Share on other sites

Πουλας τα παντα.Εχω βρει κιβωτιο ταχυτητων απο Μ5 Ε34 μεχρι βιδες

για λαπτοπ.Προσφατα παραλαβαμε ενα ζευγαρι εξατμισεις απο αμερικη για μοτοσυκλετα και ενα μπροστινο συστημα αναρτησης updside down για μοτοσυκλετα παλι.Γενικα πουλας τα παντα, βασικη προυποθεση να αναφερεις παντα πως θα το στειλεις και τα μεταφορικα εξοδα. ;)

Ορμα λοιπον και εδω ειμαστε για οτι θες :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.