Jump to content



Πρόβλημα με Volt


Dionysis

Recommended Posts

Καλησπέρα εχω μια IN9 32X-MAX Wi-Fi

και το utility της μητρικής (το guru) μου βγάζει warning στα Volt συγκεκριμένα στο hypertransport kai sto cpu vvt, και το παραξενο είναι οτι δεν εχω πειράξει τίποτα ουτε έχω κάνει o/c. Eκανα default ρυθμήσεις αλλα και clear coms και δεν σώζονται οι ρυ8μήσεις επίσης όταν πατάω το default απο το utility επανέρχεται στα κανονικά επίπεδα αλλα μόλις κάνω επανεκίνησης πάλι τα ιδια. Τι μπορει να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ABIT, αυτό φταίει.

Προσπάθησε να σώσεις τις ρυθμήσεις μία - μία με save and exit και όχι με F10 + enter.

Mια μια θα τις πάρει, και το virtualisation πρέπει να είναι ΟΝ (στο bios) πάντα για να πάρει ο βρωμο-guru τις ρυθμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dionysis

Δυστηχώς τίποτα πάλι τα ίδια :wall:.

Μήπως? λεω μήπως φταίει το τροφοδοτικό αλλα δεν νομιζω antec 550W είναι

δεν έχει σχέση το τρφοδοτικό, ο guru είναι. Καλοκαίρι σου λέει, διακοπές δεν εχει πάει καταλαβαίνεις....δύσκολα τα πράγματα. δοκίμασε αλλο bios. (κανα πιο παλιό)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gprhellas [Σήμερα, στις 12:44]

δεν έχει σχέση το τρφοδοτικό, ο guru είναι. Καλοκαίρι σου λέει, διακοπές δεν εχει πάει καταλαβαίνεις....δύσκολα τα πράγματα. δοκίμασε αλλο bios. (κανα πιο παλιό)

Αυτό 8α κάνω 8α δικιμασω πιο παλιο bios.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.