Jump to content



air cooling σε stacker 830


KoMM

Recommended Posts

Διάβασα το θρεντ για τους αθόρυβους ανεμιστήρες =120μμ= και αναρωτιέμαι αν το στακερ 830 θα την παλέψει με τους

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976899&product=941654

3 στο πλαι, μπρος , πίσω, +1 στην ψύκτρα. Θέλω ανεμιστήρες με leds και ο θόρυβος δε με απασχολεί ιδιαίτερα, εκτός απ την ωρα του ύπνου ~2μέτρα μακριά απ τον η/υ.

Θα αντιμετωπίσω πρόβληματα με το θόρυβο η με τη ροη;

Φυσικά δε ψήνομαι να αγοράσω silenx λόγω κόστους...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,το ανεμηστηράκι αυτό δεν είναι τραγικά θορυβώδες για το air flow που έχει. Αλλά άμα είναι τόσα πολλά μαζί, λογικά θα κάνουν θόρυβο. Εγώ πάντως που στο ίδιο κουτί έχω προσθέσει ένα ακόμα,δεν είδα διαφορά στον παραγόμενο θόρυβο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 απο αυτους τους ανεμιστηρες στο 831 και δουλευουν στις 900 στροφες περιπου..

Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος κ απο θορυβο, διπλα ειμαι κ δεν ειναι ενοχλητικος καθολου..

Περισσοτερο ακουγεται η ψυκτρα της coolemaster που εχω παρα οι ανεμιστηρες..

Ειναι μια καλη επιλογη πιστευω..:T:

Link to comment
Share on other sites

εγω σου προτεινω αυτους εδω!

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=9098887&product=922080&tab=specs

τους εχω παρει και ειμαι κατευχαριστημενος!!!

οσο για το κοστος να ξερεις πω οτι πληρωσεις περνεις !!!! σαφως και ποιο ανωτεροι απο coolemaster !

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θέμα είναι οτι 6 ανεμιστήρες της coolermaster βγαίνουν 40 ευρα, ενώ οι silenx ....

επίσης, θέλω με λεντακια, τσάμπα η κούτα αν είναι να μη φαίνεται τίποτα... :)

με βλέπω για coolermaster και αν περισσέψει κανα φράγκο , να τσιμπήσω και καναν silenx led-ατο :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.