Jump to content



Περιεργο BOOT προβλημα με sata HD


JERY

Recommended Posts

To systhma μου εχει τα ακολουθα:

amd 3200+

ddr 1gb

msi k8n neo4 f

ati 1800xl

HD 320gb sata WD

HD 20gb ide

Λοιπον και τωρα ακουστε το περιεργο προβλημα

Τον 320 hd τον εχω χωρισει σε 3 partition εκ των οποιων το ενα ειναι των windows και ονομαζεται c:/

Oταν κανω format τα windows μου ζηταναι να διαφορφοσουν τον ide και να γραψουν καποια αρχεια σε αυτον, αφου το κανουν αυτο διαμορφονουν το c παρτιτιον kai κανουν install ta windows.

O ide δισκος εχει γυρο στα 100mb δεσμευμενα που δεν μπορω να δω τι ειναι(προφανος ειναι αυτα ποy γραφουν κατα το format)

Tωρα οταν ξεσυνδεω τον ide hd τα windows den κανουν boot,μου βγαζει boot disk filure.

Eπισης οταν συνδεω εναν 3ο δισκο για να παρω κατι αρχεια μου βγαζει ενα μνμ και μοθ λεει οτι δεν εχει βρεθει ενα αρχειο?

:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τον ide από το σύστημα κατά τη διαρκεια του φορμάτ και εγκατάστασης των windows. Κάτι μπερδεύεται στην όλη υπόθεση.

’σε μόνο τον sata και κάνε τη διαμόρφωση που θέλεις. Όταν τελιώσει η εγκατάσταση και έχεις ξεμπερδέψει και απο drivers κτλ. βάλε πάλι τον ide:t:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.