Jump to content



ζητειται βοηθεια για ρυθμιση pc για audio/visual εφαρμογες


Recommended Posts

γεια σε ολους,

το συστημα μου εχει ως εξης

Asus P5K-Deluxe | Intel Core2 Quad Q6600 2.40Ghz | Asus 8600GTS | OCZ Reaper DDR2 1Gb x4 800Mhz | WD Sata2 250Gb x2 | WD eSata 500 GB x2 | Corsair HX620W

Εχει για την ωρα winxp-sp2-32bit μεχρι να βρω 64-bit, για να αξιοποιηθουν πληρως τα 4gb ram.

Οι εσωτερικοι δισκοι ειναι για την ωρα ενα απλο raid 0, στην πορεια raid 0-1.

Δεν εχω tweak-αρει τιποτα.

Οι εφαρμογες οι οποιες δουλευω ειναι οι εξης :

3d studio max, adobe premiere, adobe after effects, corel, photoshop και συντομα avid Xpress pro.

Η επιθυμια μου βασικα ειναι εαν εχετε προτασεις για σεταρισμα του συστηματος ετσι ωστε να αξιοποιουνται στο επακρο οι δυνατοτητες του pc.

Ευχαριστω εκ των προτερων

patrick

post-7359-1416073170,52_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από patrick_ath [Σήμερα, στις 14:51]

.... Εχει για την ωρα winxp-sp2-32bit μεχρι να βρω 64-bit, για να αξιοποιηθουν πληρως τα 4gb ram. ...Η επιθυμια μου βασικα ειναι εαν εχετε προτασεις για σεταρισμα του συστηματος ετσι ωστε να αξιοποιουνται στο επακρο οι δυνατοτητες του pc....

Γεια χαρά patrick_ath. Καλωσήρθες !:T:

Υπάρχουν αρκετά έξυπνα tips στο Forum που μπορεί να βοηθήσουν αρκετά. Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο στις εφαρμογες εικονας ηχου, ειναι η καλη αποδοση του υποσυστηματος δισκων.

Υπαρχουν στο φορουμ αναφορες για την αποδοτικοτερη ρυθμιση του stipe size του raid και του cluster size των δισκων. Επισης η αναβαθμιση σε 64bit λειτουργικου, θα σε βοηθησει πολυ στην αξιοποιηση της επιπλεον μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.