Jump to content



προβλημα με vista


arkan11

Recommended Posts

δυστυχως πηρα μια καινουργια συνθεση απο το πλαισιο με windows vista home basic 64 bit προεγκατεστημενα.μεχρι εδω ολα καλα οταν συνδεσα το μοντεμ μου sagem 800 μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να το εγκαταστησει λογω του οτι χρειαζεται ενα αρχειο που υπαρχει σε παλιοτερες εκδοσεις των windows,δοκιμαζω με ενα crypto το οποιο υποστηριζε vista παλι προβλημα με τους οδηγους.για να μην τα πολυλογω αρχισα να τα παιρνω γιατι μου ζητουσε για ολα ψηφιακη υπογραφη την οποια φυσικα δεν εβρισκε ουτε για την καρτα γραφικων 8800 gts xfx.βρισκοντας καποιες οδηγιες στο νετ για να απενεργοποιησω αυτη την ψηφιακη υπογραφη π.χ στην αναζητηση παταμε cmd και στο αρχειο cmd.exe δεξι κλικ το τρεχουμε ως διαχειριστης και γραφουμε καποια εντολη.εμενα δεν μου βγαζει ομως στην αναζητηση το συγκεκριμενο αρχειο.απο οτι καταλαβα τα "svista" δεν μου κανουν προς το παρον, δεν τα εχω ενεργοποιησει οποτε τα αφηνω για το μελλον.προτεινετε καποια λυση? βασικα σκεφτομαι να εγκαταστησω xp home γιατι ειναι πιο φθηνα απο τα pro.θα μπορω να κανω ευκολα φορματ?θελω να σβησω τελειως τα "σβηστα".

Link to comment
Share on other sites

Για τι modem δεν ξέρω αν θα βρεις drivers, η 8800 παίζει 100% στα 64bit και οι οδηγοί είναι εδώ: http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_162.22.html

To να κάνεις format είναι απλό σχετικά, αλλά δεν το έχεις ξανακάνει, θα σου πρότεινα να το κάνεις μαζί με κάποιον που ξέρει :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ με usb modem crypto F201 αντιμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα φίλε μου στην εγκατάσταση των drivers.στα μεν vista είχα το πρόβλημα σου,στα δε ubuntu πάλι δε μπορούσα(αν και για αυτό ίσως έφταιγε η απειρία μου στο συγκεκριμένο λειτουργικό).

οπότε format και xp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.