Jump to content



Γνώμες για BenQ FP241W - LG 245WPM - ΕΙΖΟ 2411 -> Νικητής: Eizo 2411 (Απορία)


dimpar

Recommended Posts

Το colour adjustment είναι οκ. Απλά παραξενεύομαι γιατί τότε το προγρματάκι που έχει μέσα στο cd πρέπει να είναι για ρύθμιση της οθόνης μόνο με αναλογικά είσοδο. Μου φαίνεται κάπως να ρυθμίζεται μόνη της από ψηφιακή... Τελοσπάντων δεν είμαι και τρελός γνώστης των πραγμάτων...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Το προγραμματάκι κάνει παπάδες... αρκεί να ξέρεις και να έχεις χρόνο να ασχοληθείς. Για ναν δουλέψει όμως πρέπει να δει την οθόνη πρώτα. Η έκδοση είναι σίγουρα για Vista? Στο επίσημο site έχει μόνο μία, αλλά δεν ξέρω τι έχει στο CD.

EIZO ScreenManager Pro for LCD (USB Connection) Upgrade from 2.3.0 to 2.4.1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω έβγαλα άκρη αλλά δε το έχω επαληθεύσει ακόμα. Όσων αφορά το menu μια χαρά είναι. Οι ρυθμίσεις που νόμιζα ότι έλειπαν είναι όντως για αναλογικό σήμα και έχουν να κάνουν με το πως μετατρέπεται σε ψηφιακό όταν φτάνει στην οθόνη.

Όσων αφορά το πρόγραμμα μου φαίνεται ότι έχω λάθος έκδοση μιας και διαβάζοντας το manual πουθενά δε λέει ότι κάνει για Vista. Απλά το monitor διαφημίζεται ως Vista compatible και φαντάστηκα ότι θα κάνει και για Vista. Μάλλον έκανα λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimpar [Σήμερα, στις 12:25]

Θα κάνω την καλή όταν θα πάω σπίτι αν και νομίζω ότι με αυτά που έχω καταλάβει ως τώρα ο dubber έχει δίκιο. Πάντως το πρόβλημα είναι ως εξής: Πατώντας το enter με βάζει στο menu. Αν επιλέξω το screen μου βγάζει μια επιλογή που είναι ανενεργή και "πίσω". Στις οδηγίες λέει ότι έχει και άλλες ρυθμίσεις όπως clock, phase, position, resolution, range adjustment και smoothing. Εγώ δεν έχω τίποτα από όλα αυτά. Το παρακάτω αναφέρεται στις οδηγίες.

Digital Input

When digital signals are input, images are displayed correctly based on the

preset data of the monitor.

Analog Input

The monitor screen adjustment is used to suppress fl ickering of the screen or

adjust screen position and screen size correctly according to the PC to be used.

To use the monitor comfortably, adjust the screen when the monitor is set up for

the fi rst time or when the settings of the PC in use are updated.

Και λέω εγώ, μήπως απενεργοποιήται αυτό το κομμάτι του menu αν το σήμα είναι ψηφιακό;

Επίσης με το auto δε γίνεται τίποτα. Κανονικά πατώντας μία φορά θα έπρεπε να μου λέει Your setting will be lost, if you touch again now και ξαναπατώντας το να γίνεται το adjustment. Εμένα κάνει ένα διπλί μπιπ και τίποτα περισσότερο όσες φορες το πατήσω.

Καλοριζικη και καλοταξιδι !!! Και welcome to the club....

Το πρωτο menu , οπος και η ρυθμιση auto ειναι αποκλειστικα για την συδεση μεσω d-sub

Οποτε στο ψηφιακο σημα το menu δεν εμφανιζεται καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimpar [Σήμερα, στις 15:31]

Όσων αφορά το πρόγραμμα μου φαίνεται ότι έχω λάθος έκδοση μιας και διαβάζοντας το manual πουθενά δε λέει ότι κάνει για Vista. Απλά το monitor διαφημίζεται ως Vista compatible και φαντάστηκα ότι θα κάνει και για Vista. Μάλλον έκανα λάθος...

Οταν την πηρα τον Φεβρουαριο , δεν ειχαν κολλησει το σηματακι για τα vista, τωρα υπαρχει αλλα δεν σημαινει οτι αλλαξαν κατι στο πακετο

Παντως οταν την βαλεις στα Vista θα την αναγνορησουν και στα auto updates θα εμφανιστει η επιλογη να κατεβασεις τον driver της οθονης .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.