Jump to content



32bit apps no internet in Vista 64bit [solved]


drakoulis

Recommended Posts

λοιπόν θα σας περιγράψω αυτό που μου συνέβη μήπως έχετε κάποια πρόταση.....

με asus p5bdeluxe και την onboard κάρτα δικτύου συνδεόμουνα μέσω telindus 1131 στην forthnet μια χαρά και όλα ωραία.....ώσπου ένα ωραιο πρωινό ξαφνικά εκει που εβλεπα κατι σελιδες στο νετ ξαφνικά δεν ανοιγε τιποτα.

-->λέω εντάξει φάγαμε ένα disconect, κάνω ρεσετ το ρουτερ οποτε και όλα λειτουργησαν πάλι

μετά από 5 λεπτά το ίδιο.....ρεσετ το ρουτερ....τιποτα......μπαίνω στο interface του ρουτερ και λέει connected.....τι στο καλό......κάνω επανεκκινηση.....no internet.....αυτόματες ρυθμίσεισ ΙΡ....no internet......manual IP...no internet.

και σας περιγράφω πώς έχε η κατάσταση από τότε.

-- κάτω δεξιά το network and sharing center λέει ότι είμαι συνδεδεμένος κανονικά.

-- στο interface του ρουτερ δεν μπαινει (192.168.1.1)

-- όταν κάνω ping το router το βλέπει και απάνταει κανονικά :confused: :confused:

-- firewall δεν έχω

-- άλλαξα κάρτα δικτύου με μια pci κανονική....τα ίδια

-- άλλαξα καλώδια....τα ίδια

-- το ρουτερ λειτουργεί κανονικά μιας και με το φορητο είμαι online και postaro αυτό το μήνυμα

Τι να κάνω εκτός από format....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ψάχνεις και σε κανά Γούγλη πριν το φορμάρεις? Εγώ το είχα στημένο 2 ώρες και δε με πείραξε το format. Εσύ που φαντάζομαι είναι κρίμα να το σκίσεις, αν βρεις λύση θα το ξέρουμε όλοι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.