Jump to content



Προβλημα με 8800 gts


sakislife

Recommended Posts

Φιλοι λαμπιτες please τη βοηθεια σας.

Μολις σημερα αλλαξα την καρτα γραφικων μου απο ΑΤΙ Χ800 σε nVidia 8800 gts. Ακολουθησα ολη τη διαδικασια κανονικα, δηλ. απεγκατασταση οδηγων ΑΤΙ, τοποθετηση καρτας (με υδροψυξη) και εγκατασταση νεων Drivers.

Mου κανει λοιπον το εξης κουλο. Τρεχοντας τα 3dMarks ενω τα scores ειναι κανονικα καθως και τα fps σε καθε τεστ, οπτικα σερνεται το συμπαν. Μου δειχνει δηλ. π.χ 75 fps σε καποιο τεστ αλλα οπτικα παει καρε-καρε και δε φαινεται να πιανει ουτε 5 fps.

Επισης σε παιχνιδια και ειδικα στο CilinMcRae DIRT δεν το παιζει ουτε σε 640x480 ολα low.

Δοκιμασα αλλη εκδοση Drivers καθως και update των chipset drivers αλλα μια απο τα ιδια.

Ολα αυτα σε συστημα με Core2Duo 6400@3.2 Ghz.

please τα φωτα σας μπας και γλυτωσω το format !!!!:flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 02:01]

Μηπως το PCI-express ειναι x1 ?

Ανοιξε το cpu-z πηγαινε στην καρτελα mainboard ...

Αν ειναι x1 αλλαξε μεσα απο το bios το PCIE και βαλε το στα 107 ;)

Φιλε μου δε ξερω πως να σ ευχαριστησω !!! Αυτο ηταν το προβλημα κι ουτε που το χα φανταστει. Με γλυτωσες απο μεγαλη ταλαιπωρια μιας και θα κανα φορματ και το προβλημα θα παρεμενε.

Τωρα πια ολα τρεχουν "νερακι"

Χιλια ευχαριστω !!!:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.