Jump to content



αντλια eheim 1046


georarg1416003243

Recommended Posts

παιδια καλημερα σημερα παρελαβα, αντλια eheim 1046 απο το πλαισιο το θεμα ειναι οτι μου ηρθε χωρις κανενα συνοδευτικο....απο πανω και κατω τι πρεπει να βιδωσω ωστε να μπει το λαστιχο???

το λαστιχο ειναι primoflex 1,2 id 3/4 αυτο το πλαισιου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg [Σήμερα, στις 10:23]

παιδια καλημερα σημερα παρελαβα, αντλια eheim 1046 απο το πλαισιο το θεμα ειναι οτι μου ηρθε χωρις κανενα συνοδευτικο....απο πανω και κατω τι πρεπει να βιδωσω ωστε να μπει το λαστιχο???

το λαστιχο ειναι primoflex 1,2 id 3/4 αυτο το πλαισιου!!!

Θα κάνεις μια καινούρια παραγγελία με αυτά, ένα , δύο .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω effetc! το εκανα ηδη!!!!

πρεπει ομως να βρω και 2 ρακορ ιδια με αυτα εδω!!! του πλαισιου!!! της alphacool fittings 1/2 id g1/4 , 932140 κωδικος πλαισιου ξερει καποιος κατι???

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια επαθα και τω με την 1048...πηγα σπυρου πατση...και βρηκα δυο ρακορ...αλλα δεν μου αρεσε η εφαρμογη τους πανω στην αντλια...και τελικα πηρα αυτα του πλαισιου...και ειναι οπως πρεπει..

Link to comment
Share on other sites

egc brh

Αρχική απάντηση από effect

Θα κάνεις μια καινούρια παραγγελία με αυτά, ένα , δύο .

παιδια παραγειλα αυτα τα 2 αλλα θελω 2 ρακορ fittings 1/2 id g1/4 που θα τα βρω εκτος πλαισιου????

στο πλαισιο ειχαν μονο 4 απο αυτα και μου τα στειλανε..

2 στο ψυγειο 2 στο τανκ θελω αλλα 2 για την αντλια...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω και εγώ η αντλία αυτή είναι μόνο βυθιζόμενη. Τα χαρακτηριστικά της εδώ.

Πάντως κάποιες φορές το πλαίσιο γράφει στοιχεία που δεν έχουν καμία σχέση με τα πραγματικα. Όπως σε αυτή την αντλία να λέει 1000lt.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ποσο μηκος σωληνα καλυπτει η αντλια eheim 1046 ωστε να εχω ιδανικη ροη???

να ρωτησω κατι ακομα...η εισοδος της αντλιας ποια ειναι η πανω ή κατω εκει που εχει το προπελακι???

Link to comment
Share on other sites

απο το ποστ που μολις εγραψες δειχνεις να μην εχεις ιδεα απο υδροψυξη....σαφως και δεν θελω να σε θιξω λεγοντας οτι θα πρεπε να τα ξερεις......

αλλα πριν ξεκινησεις το οτιδηποτε αλλο....(μαζι με ερωτησεις εδω μεσα) πηγαινε μια βολτα απο το φορουμ της υδροψυξης και των κουτιων και κοιτα και συστηματα αλλων παιδιων.....

θα σου λυθουν ΟΛΕΣ οι αποριες

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν τα ξερε ολα ποτε fragma! η μιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας...

προς πληροφορηση σου..εχω οχι μονο διαβασει το συγκεκριμενο...φορουμ στο οποιο εκανα και την ερωτηση αλλα και αλλα ξενα

ακομα και φωτος εψαχνα να βρω για να παρω ιδεες...πως να στησω την δικη μου για αυτο λοιπον ρωταω κατι συγκεκριμενο οπως ας πουμε ποια ειναι η ιδανικη διαταξη, και ποσα μετρα σωληνα καλυπτει η συγκεκριμενη αντλια....?

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι αλλα συνεχιζεις να δινεις την εντυπωση οτι δεν εχεις διαβασει.....

αποκλειεται να ειχες διαβασει τα θεματα στο watercooling + cases-psu and mods forum και να μην ξερεις απο που βγαζει μια eheim νερο.

......αλλα και ποσα μετρα σωληνα καλυπτει. μια αντλια.....για τον απλουστατο λογο οτι την δυναμη μιας αντλιας δεν την μετραμε με ποσα μετρα σωληνα σηκωνει...αλλα με το τι υλικα θα βαλουμε.......

πηγαινε ξαναψαξου λοιπον και εδω ειμαστε να λυσουμε σωστες αποριες που δεν εχουν ξανα-απαντηθει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.