Jump to content



Απορία προς όσους έχουν Vista και μονο


hayabusa

Recommended Posts

Ρε παιδιά επειδή έχω ένα πολύ βασικό πρόβλημα με τον windows installer στα Vista θa ήθελα να με διαφωτισετε στο εξής: μέσα στο φάκελο system32 (C/windows/system32) πρέπει να υπάρχει ένα αρχείο με το όνομα msiserver.exe ; Αυτό προς το παρόν. Η συνέχεια θα εξαρτηθεί από τις απαντήσεις σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

χμμ, μαλιστα. Συνεχίζοντας λοιπόν, το πρόβλημα μου είναι ότι ο win installer δεν δουλεύει. κάθε φορά που πάω να εγκαταστήσω καποι προγραμμα που τον χρησιμοποιεί μου πετάει error και λέει πως the service could not be accessible. (error 1601). Επίσης κάθε φορά που πάω να την ενεργοποιήσω (από τις υπηρεσίες) μου λέει πως : δεν είναι δυνατόν να βρεθεί η καθορισμένη διαδρομή δίσκου.

Μήπω ξέρεις τι μπορεί να φταίει ή ακόμα καλύτερα τι μπορεί να γινει για να φτιαχτεί αυτό το πρόβλημα;

PS: Για το παραπάνω αρχείο ρώτησα γιατί το είδα στις υπηρεσίες (αλλά απ'οτι κατάλαβα μάλλον είναι απλά όνομα ή κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totti

Δοκίμασε αυτό...

1. Click Start, click Run, type services.msc, and then click OK.

2. Double-click Windows Installer in the list of services.

3. In the Windows Installer Properties dialog box, click Manual in the Startup type list.

4. Click Apply, and then click OK.

το εχω δοκιμασει και δυστυχως δεν εγινε τιποτα.

Αρχική απάντηση από jpavly

Συνήθως καταφεύγω στο restore.

εγω τι restore να κανω που από την πρώτη στιγμή έτσι ήταν????

:p:blink: :...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.