Jump to content



GIGABYTE P35-DS3 & Intel C2D E6550


jose

Recommended Posts

έχω καταλήξει σε αυτόν τον συνδυασμό mobo και cpu

τι λέτε? είναι καλή επιλογή?

η mobo εχει 103.7 και η cpu 153

RAM 2GB (Kit 1GB X 2) στα 800 mhz (69)

και είμαι ενδιάμεσα σε MSI 7900GS 512MB (105)

και ASUS EAX 2600XT 256 MB (111)

Link to comment
Share on other sites

Την μητρική στην προτείνω χωρίς κανένα ενδιασμό καθώς σε αυτά τα χρήματα δεν πρόκειται να βρεις κάτι καλύτερο ( έχει και πολύ καλές επιλογές για Overclocking )! Επεξεργαστής είναι επίσης πολύ καλός αν και στη θέση σου θα προτιμούσα ένα Q6600...Όσο για την κάρτα αν δεν βιάζεσαι περίμενε για 2 μήνες περίπου όπου θα πέσουν στο μισό οι τιμές των 8800 GTS, 8800 GTX λόγω της έλευσης των 9800 GTS,9800 GTX. Αλλιώς αν βιάζεσαι χτύπα από τώρα μια 8800 GTS που μπορείς να βρεις και με λιγότερα από 290 ευρώ. Οι διαφορές της με την 7900 είναι μεγάλες! Ελπίζω να σε βοήθησα ;)

Υ.Γ 1

Επειδή η τεχνολογική απαξίωση έρχεται γρήγορα αξίζει να περιμένεις για να πάρεις μια 8800 GTS σε λίγο καιρό.

Υ.Γ 2

Οι μνήμες που θα πάρεις κοίτα να έχουν timings 4-4-4-12 για την μέγιστη απόδοσή τους στα 800 Mhz...( επιδόσεις παρόμοιες με χιλιάρες μνήμες ) Αν και πιστέυω ότι με 60κάτι ευρώ δεν μπορείς να πάρεις κάτι αντίστοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Στελιο η καλύτερη επιλογη για τα χρήματα που διαθέτεις είναι αυτή που έχεις πιο πάνω. Μην το σκευτευσε για 2600... φύγε για την 7900.

ΥΓ Ποτε θα ερθεις για καφέ ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GdamprXP [Χθες, στις 17:20]

Στελιο η καλύτερη επιλογη για τα χρήματα που διαθέτεις είναι αυτή που έχεις πιο πάνω. Μην το σκευτευσε για 2600... φύγε για την 7900.

ΥΓ Ποτε θα ερθεις για καφέ ?

τι λα@@@ς εισαι ρε... καλα αυριο τα παραγγελνω !!!!!!

βρες μου CPU & MOBO οκ??:OT: :dots:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.