Jump to content



Laptop Problem


alexis2044

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Εχω ενα λαπτοπ το οποιο ανάβει μεν, (ρευμα παιρνει και φορτιζει η μπαταρια + τα φουρφουρια ακουγονται) αλλα δεν δειχνει τιποτα.

Μαλλον η οθονη δεν αναβει, γιατι στο απολυτο σκοταδι δεν φωτιζει.

Επισης δεν υπαρχει HD activity.

Ειναι ενα Hewlett Packard Compaq nx series

Καμια προταση?

Υ.Γ : Θα το ανοιξω μου φαινεται να ριξω μια ματια under the hood.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το σε μία εξωτερική οθόνη πρώτα μπας και δείχνει τίποτα και μετά το ανοίγεις.

Ακόμα και αν δεν δείξει περίμενε λίγο να φορτώσει (θα το δείς αν παιζει για λίγο ο σκληρός) και μετά με το ειδικά πλήκτρο Function που έχουν πάτα το αντίστοιχο Fkey που ενεργοποιεί την εξωτερική οθόνη.

Μπορεί και να βγάλεις κάποια άκρη έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpolal2

Σύνδεσε το σε μία εξωτερική οθόνη πρώτα μπας και δείχνει τίποτα και μετά το ανοίγεις.

Ακόμα και αν δεν δείξει περίμενε λίγο να φορτώσει (θα το δείς αν παιζει για λίγο ο σκληρός) και μετά με το ειδικά πλήκτρο Function που έχουν πάτα το αντίστοιχο Fkey που ενεργοποιεί την εξωτερική οθόνη.

Μπορεί και να βγάλεις κάποια άκρη έτσι.

Το έκανα, αλλα τίποτα....

Hard Disk Activity ειναι μηδεν... Δεν φορτώνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

γνώμη μου ειναι να το πας για RMA αν ειναι ακομα εντος εγγυησης και να μην το σκαλισεις εσυ. Αν πάλι η εγγυηση εχει ληξει τοτε να μην σου στερησω τη χαρα :D

Ειναι 3 χρονων μηχανημα, η εγγυηση εχει ληξη και ειναι του φιλου μου που τον εχει για σκουπιδια...

Ωρα για χειρουργειο! :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω τo ιδιο προβλημα με εναν vaio. Εμενα το προβλημα δημιουργηθηκε οταν τον εβαλα σε αναμονη δεν ξαναναψε ποτε. Τουλαχιστον ειναι στην εγγυηση δεν τον εχω 2 μηνες. Καμια φορα το παθαινουν αυτο οι μητρικες μετα απο την ναρκωση δεν ξυπνανε ποτε. Θα το παω αυριο στο σερβις και θα σου πω τα αποτελεσματα αν βεβαια εχεις και εσυ το ιδιο προβλημα. Τα λαμπακια αναβουν ολα και σε μενα αλλα δεν ανοιγει η οθονη :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.