Jump to content



Ati 2 X1900 crossfire Προβλημα


Mercenary

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι απο εμενα με οπως παντα με καινουργια προβληματα! Αγορασα μια 1900 Crossfire edition πριν μερικες μερες και χαρουμενος πηγα να σεταρω το crossfire μου. Αμ δε...... ξεκινωντας βαζω 3dmark06. Τιποτα χειροτερα απο οτι με μια καρτα. Κανω format στο pc βαζω drivers τρεχω 3dmark06 ολα καλα σχεδον 90% παραπανω επιδοσεις. Λεω αυτο ηταν ολα καλα.

Και ομως παλι τα ιδια προβληματα. Το κουλο της υποθεσης αμα παω και αλλαξω την αναλυση η βαλω antianalizing στο 3dmark06 αρχιζει και δουλευει κανονικα παλι. Με το που τελειωσει το πρωτο test και παει στο επομενο παλι τα ιδια δουλευει μονο η μια καρτα. Δεν μπορω να καταλαβω την γινεται. Μηπως φταιει το μοβο η μηπως το psu ειναι αυτα της υπογραφης. Και κατι τελευταιο η καρτες πανω σε 975 επαιξαν απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

το τροφοδοτικο σου ειναι τραγικα λιγο για 2 1900ΧΤΧ και εναν κλοκαρισμενο διπυρηνο

αυτο που υποψιαζομαι ειναι οτι καποια γραμμη στις καρτες ειναι πολυ αδυναμη και σου κανει throttle την καρτα καποιες στιγμες που τα βρισκε πολυ σκουρα.....

ειτε εχω δικιο ειτε οχι πρεπει να αλλαξεις τροφοδοτικο εαν δεν θες να δεις το Tagan καρβουνο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [28-09-2007 03:36]

το τροφοδοτικο σου ειναι τραγικα λιγο για 2 1900ΧΤΧ και εναν κλοκαρισμενο διπυρηνο

αυτο που υποψιαζομαι ειναι οτι καποια γραμμη στις καρτες ειναι πολυ αδυναμη και σου κανει throttle την καρτα καποιες στιγμες που τα βρισκε πολυ σκουρα.....

ειτε εχω δικιο ειτε οχι πρεπει να αλλαξεις τροφοδοτικο εαν δεν θες να δεις το Tagan καρβουνο

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω το overclocking απο τοτε που εχω βαλει τις καρτες γιατι το ηξερα οτι δεν θα την παλεψει. Δεν νομιζω να οφειλεται εκει. Αλλα θα δοκιμασω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Νο name 600αρι δεν μπορει να της σηκωσει το εχω δοκιμασει

Αλλα παλι μου φενεται περιεργο αυτο που λες για την μια??

για ξανατρεξε παλι και πες τι γινεται??

Καλησπερα και παλι. Αλλαξα τροφοντοτικο και εβαλα ενα OCZ 620w και παλι τα ιδια παιδια. Τωρα το μονο ποθ μενει ειναι να φταιει η η μιτρικη η δεν ξερω μετα. Πειτε ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.