Jump to content



PCMark Vantage Scores


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

σε αυτό το τεστ έτρεξα το αρχείο pcmarkvantage και όχι το pcmarkvantage x64 που έτρεξα την προηγούμενη φορά που έβγαλα 14094.ακόμα χαμήλωσα το χρονισμό της κάρτας μου σε 687 απο 700 που ήταν στο προηγούμενο test. δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζουν αυτά.

Result

περιμένω την γνώμη σου

γιατί μου βγάζει Ν/Α σε όλες τις στήλες?

Link to comment
Share on other sites

Result

τρέχοντασ το χ64

ανέβασε λίγο το PCIE όπως σου είπα και μετά ανέβασε όσο σε αφήνει η 470 για OC

Να έχετε πάντα ανοικτό το Task manager στο Performance για να βλέπετε πως δουλεύει το PCmark

Υπάρχουν τεστ που χρησιμοποιούν από 2 cores μέχρι 32 cores ανάλογα το σύστημα πάντα.

Κώστα το Νο5 στον κόσμο στο PCmark είναι με 920 ;) στα 4,2Ghz με 31.000 πόντους :D

Link to comment
Share on other sites

Κάθε suite του PCmark εκτός του πρώτου είναι για συγκεκριμένες εφαρμογές.

πχ το Memory suite τεστάρει ΜΟΝΟ ότι αφορά της μνήμες και ούτο κάθε εξής.

προσπαθήστε μέσο του τασκ μανατζερ να δείτε τι και πως παίζει το PCmark και θα ανακαλύψετε τα κόλπα του. Προσοχή στα μεγάλα OC γιατί δύσκολα περνάει το GAME test

μπορεί με το linx & intelburntest να δείχνει stable αλλά για κάποιο λόγο η παραμικρή αστάθεια κόβει το suite ;) μάλλον αυτό βλέπουν όσοι είναι στο LN2 και δεν παιζουν μαζί του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.