Jump to content



gaming laptop


jakeduth

Recommended Posts

να σας πω κατι ρε παιδια.αν κατσεις να σκεφτεις οτι δινεις 2000-2200 ευρω σε λαπτοπ,μεν πολυ καλο,και οτι με τα ιδια λεφτα παιρνεις κατι πολυ καλυτερο σε σταθερο,λυπασε τα λεφτα...αλλα απο την αλλη ειναι φορητο..αυτο ειναι το πλεονεκτημα...θα ηθελα να μου κανετε προτασεις που να δωσω μεν χρηματα αλλα να τα αξιζει και να μην τα κλαιω..μπορω μεχρι 2200

Link to comment
Share on other sites

αυτό εξαρτάται καθαρά από σένα και μόνο... μπορείς να συνηθίσεις στην ιδέα χωρίς laptop? πάρε desktop, που θα σου έρθει πολύ πιο φθηνά και θα μπορείς να αναβαθμίσεις και ανά πάσα στιγμή ότι θες... από την άλλη, είναι γαμάτη η φορητότητα... αφού διαθέτεις 2200, δεν το σκέφτεσαι να πάρεις ένα καλό desktop και ένα καλούλι laptop? ’νετα βγαίνει νομίζω... και είσαι καλυμμένος παντού και πάντα... ;)

Για παράδειγμα...

Μπορείς να πάρεις αυτό ή αυτό το laptop που στα παιχνίδια θα είναι πολύ αξιοπρεπή και τα δύο...

και να πάρεις και κάτι τέτοιο σε desktop... click me

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις.ειμαι φοιτητης... εχω ακομα 3 χρονια σπουδων και μενω μακρια απο το σπιτι μου.αν ημουν σπιτι μου θα επαιρνα σιγουρα σταθερο.αλλα επειδη μετακινουμε θελω να αντικαταστησω το φορητο μου που τα εχει παιξει(τον εχω ξεσκ)...αλλα απο την αλλη ποναει η καρδια μου για τα 2200 για φορητο...το dell ποτε ερχετε?το asus g2s λεει?

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=985570

1.559,00

Σε γυαλιστερό μαύρο και ασημί μεταλλικό χρώμα,

το προσωπικό φινίρισμα HP καθιστά τους φορητούς υπολογιστές της νέας σειράς Pavilion ένα έργο τέχνης.

Χρησιμοποιώντας την ίδια μέθοδο κατασκευής που χρησιμοποιείται στο εσωτερικό των πολυτελών αυτοκινήτων,

η HP δημιουργεί ένα ανθεκτικό, κομψό notebook με εξαιρετικό φινίρισμα που θα δείχνει και θα παραμένει όμορφο κάθε στιγμή,

όπου κι αν βρίσκεστε.

Το Pavilion dv9543ev ακολουθώντας αυτή τη φιλοσοφία αποτελεί ένα notebook υψηλού στυλ και αισθητικής,

αρκετά μεγάλο και ισχυρό ώστε να ανταπεξέλθει στις μεγαλύτερες προκλήσεις,

αλλά και να αποτελέσει ένα πλήρες κέντρο ψυχαγωγίας σε οποιοδήποτε σπίτι.

Πλούσια εξοπλισμένος με 2GB μνήμης Ram και δύο (!) σκληρούς δίσκους SATA με χωρητικότητα ο κάθε ένας στα 120GB,

o φορητός της HP διαθέτει ταχύτητα στις εφαρμογές και απαράμιλλη άνεση αποθηκευτικού χώρου.

Ακόμη και ο επεξεργαστής ανήκει κατά γενική ομολογία ανάμεσα στους κορυφαίους που μπορούν να εξοπλίσουν ένα notebook,

με τους δύο πυρήνες του Core 2 Duo T7500 της Intel να προσφέρουν εκρηκτικές επιδόσεις.

Στον τομέα της απεικόνισης η ευρεία οθόνη 17 ιντσών με τεχνολογία HP BrightView παρέχει εικόνες υψηλής ευκρίνειας με ανάλυση 1440x900 pixels.

Παράλληλα,

μια κάρτα GeForce 8600M της NVIDIA εντυπωσιάζει σε απόδοση με 256ΜΒ αυτόνομης μνήμης γραφικών.

Ενώ όταν οι καταστάσεις το απαιτήσουν έχει την δυνατότητα να αυξήσει την δύναμή της μέχρι και 1GB για ασύγκριτη ποιότητα εικόνας και βίντεο!

Και χάρη σε μία θύρα εξόδου HDMI μπορείτε να περάσετε την δράση απευθείας σε οποιαδήποτε μεγάλη οθόνη LCD τηλεόρασης.

Aλλα επιπλέον χαρακτηριστικά για βελτιωμένη ψυχαγωγία είναι τα φωτιζόμενα κουμπιά αφής για γρήγορο έλεγχο αναπαραγωγής των CD και DVD, τα ενσωματωμένα ηχεία της Altec Lansing,

οι δύο υποδοχές ακουστικών και το ενσωματωμένο μικρόφωνο.

Παράλληλα το μοντέλο της HP έρχεται εξοπλισμένο ακόμη και με Pavilion webcam για να έχετε άμεσες συνομιλίες βίντεο με τους φίλους σας, όπου θέλετε & όποτε θέλετε,

καθώς και ένα 5-σε-1 card reader που αναλαμβάνει να δεχτεί τις κάρτες μνήμης και τα αρχεία σας από το κινητό τηλέφωνο ή την ψηφιακή σας μηχανή.

Στον τομέα της δικτύωσης, μία ενσωματωμένη θύρα 10/100 Ethernet παρέχει γρήγορη ενσύρματη σύνδεση για εύκολη μεταφορά αρχείων.

Για ευέλικτη ασύρματη επικοινωνία υπάρχει Bluetooth και κάρτα WiFi ώστε να μπορείτε να διατηρείτε επαφή σχεδόν από οπουδήποτε,

ενώ η μπαταρία ιόντων λιθίου 8 στοιχείων σας παρέχει σημαντική ισχύ κατά τις μετακινήσεις σας.

Τέλος,

μια μονάδα επανεγγράψιμου DVD με τεχνολογία Lightscribe σας δίνει τη δυνατότητα να αντιγράψετε τους προσωπικούς σας δίσκους και να δημιουργήσετε τα δικά σας σχέδια στην επιφάνεια,

για καλύτερη αισθητική ή εύκολη ταξινόμηση.

Εκμεταλλευτείτε τις εξαιρετικές δυνατότητές του,

που συνδυάζονται με το πιο σύγχρονο και φιλικό λειτουργικό,

γνήσια Windows Vista Premium Edition.

post-4314-1416073210,2242_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@jakeduth

Αυτό που λέει ο Sitios είναι η καλύτερη επιλογή για τα χρήματα που δίνεις.

’ρα πρέπει να προσανατολιστείς σε ένα laptop, το οποίο θα σε εξυπηρετεί στις δουλειές γραφείου που θα κάνεις και στην καλύτερη περίπτωση θα έχει μια μικρής ισχύος/κατανάλωσης ανεξάρτητη κάρτα γραφικών και μεγάλη αυτονομία καθώς και μικρό βάρος. Για να διατηρήσεις το κόστος χαμηλά θα πρέπει να έχεις στο νού σου τα mainstream laptops των 15.4".

Φρόντισε να μη δώσεις πάνω απο 900-1000Ε για το laptop, έτσι ώστε τα υπόλοιπα λεφτά να περισσέψουν για την αγορά ενός αξιοπρεπέστατου desktop pc.

Αυτά από εμένα...

Τη λύση που σου προτείνω την έχω υλοποιήσει/υλοποιώ ήδη εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.