Jump to content



προβλημα με asus p5b και Ε6400 core 2 duo


Diliger

Recommended Posts

εχω το m/b asus p5b την απλη εκδοση

με CellShock μνημες 800 αρες.πριν ειχα εναν p4 540.ειπα να παρω εναν core 2 duo 6400.

και εδω αρχιζουν τα προβληματα.Το μηχανημα δεν ποσταρει καν δεν ακουγεται κανενα μπιπ.μονο παιρνουν ρευμα οι σκληροι και τα drive.αφου ξαναεβαλα τον προυγουμενο επεξεργαστη εβαλα το τελευταιο bios και παλι τιποτα .δοκιμασα με μνημες ocz και παλι τιποτα εβαλα τον core 2 duo σε αλλο mb και εκει επαιξε οποτε κατι παιζει στο δικο μου mb.κοιταξα μιπως δεν εχει κουμποθει καλα ο ανεμιστηρα αλλα τιποτα.εχει κανεις καμια ιδεα ή πρεπει να ρειξω τον εγωισμο μου και να το παω πλαισιο.ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙ .

Οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω ας το κανει

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.επειδη το σκευτικα αφου ειχα βαλει επανω τον επεξεργαστη εκανα clear cmos με τον core 2 επανω και μετα απο ενα restart με αυτον επανω και παλι τα ιδια.λες να χρειαζεται clear cmos χωρις cpu επανω και μετα να βαλω τον core 2 επανω ????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.