Jump to content



βοηθεια σε συνδυασμο 2 καμερων,1 καλωδιου tv, 1 οθονης και 1 υπολογιστη


abarth

Recommended Posts

:)

λοιπον

οπως θα δειτε και στην εικονα εχω να συνδεσω ολα αυτα

καλωδιο τηλεορασης(aerial-rf)

καμερα 1(rca/svideo και ειναι υποχρεωτικα ετσι διοτι ειναι επαγγελματικη και δεν αλλαζει)

καμερα 2(αυτη δεν εχει αγοραστει οποτε ακομα το ψαχνω τι ειναι καλυτερο σε συνδεση να αγορασω ωστε να βολευει, δεν μας απασχολει η ποιοτητα και μια webcam με 40 ευρω κανει, μας ενδιαφερει η συνδεσιμοτητα)

οθονη LCD (χωρις υπολογιστη και χωρις scart κλπ, ειναι απλη οθονη υπολογιστη, οχι τηλεοραση)

υπολογιστης με windows xp

θελω να μπορω να κανω τα εξης:

1) καλωδιο τηλεορασης + καμερα 1+ καμερα 2 --> συνδεση στην οθονη lcd

2) καμερα 1 + καμερα 2 ---> στο pc

3) να μπορω να δωσω σημα απο το pc στην οθονη (καλα αυτο ειναι ευκολο με ενα καλωδιο vga)

ειναι λιγο μπελας ολα αυτα στο μυαλο μου διοτι πρεπει να βρω τον πιο απλο και 'συντομο' τροπο να γινονται οι συνδεσεις και με δυνατοτητα να γινεται ευκολα η εναλλαγη (πχ με ενα κουμπι κλπ)

καμια ιδεα;

(αυτο που εχω καταληξει εως τωρα ειναι οτι βολευει ενα Box που θα εχει εισοδους :

s-video

composite

usb

RF-aerial

..... και θα μπορει να κανει ευκολη εναλλαγη... βεβαια απο την αλλη webcamera που να γινει σε composite/svideo δεν εχω βρει....)

z0b2mhmyzty2ioxtnjum.jpg

post-1852-1416073235,4657_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.