Jump to content



Ερώτηση για τροφοδοτικό.


MaD_MaxX

Recommended Posts

Στο PC που έχω (βλέπε υπογραφή), θέλω να βάλω μια 7900 GTX 512mb. Tι τροφοδοτικό προτείνεται να βάλω ώστε η κάρτα να δουλέυει απροβλημάτιστα?:)

Link to comment
Share on other sites

180 ευρώ. Επειδή δεν είχα πολύ χρόνο τον τελευταίο καιρό, δεν ασχολήθηκα με την κάρτα.

Τώρα όμως που έχω, με προβληματίζει το τροφοδοτικό. Λογικά το 400 δεν κάνει, σωστά? :D

Link to comment
Share on other sites

Με ένα 500 psu δηλαδή θα είναι εντάξει? Διοτι έχω ρωτήσει και κατι φίλους μου σχετικά με το τροφοδοτικό και μου είπαν πως ενα 500 psu θα είναι οριακό για να δουλέψει σωστά το PC. Μου πρότειναν τουλάχιστον απο 550 και πάνω. Τι λές?:D

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εισαι ενταξει αν παρεις ενα ποιοτικο 500αρι...

εγω ξαναλεω,μπες κανε παραγγελια το etasis 650W στα 80 ευρω και εκλεισες!

σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερο αυτη τη στιγμη, κατα τη ταπεινη μου γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

εγω ξαναλεω,μπες κανε παραγγελια το etasis 650W στα 80 ευρω και εκλεισες!

σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερο αυτη τη στιγμη, κατα τη ταπεινη μου γνωμη...

Για τα λεφτά αυτά μην το σκεφτείς καν MaD_MaxX!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερωτηση.

Πήρα ένα etasis για να αντικαταστήσει ενα tagan 480q.

Υπάρχει τρόπος να καταλάβω με tests κτλ. αν όντως ένα τροφοδοτικό είναι καλύτερο από ένα αλλο; Πιο σταθερό, πιο δυνατό κτλ κτλ.

Πως γίνονται οι μετρήσεις; Υπάρχει κάποιο Software;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Μια γενική ερωτηση.

Πήρα ένα etasis για να αντικαταστήσει ενα tagan 480q.

Υπάρχει τρόπος να καταλάβω με tests κτλ. αν όντως ένα τροφοδοτικό είναι καλύτερο από ένα αλλο; Πιο σταθερό, πιο δυνατό κτλ κτλ.

Πως γίνονται οι μετρήσεις; Υπάρχει κάποιο Software;

hardware only ;)

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ξέρω αν με φρενάρει το PSU ή όχι. Πήρα ένα ETASIS 650 χθες (εδώ το σύστημα ) και είμαι λίγο διστακτικός στο να το εγκαταστήσω. Σκέφτομαι μήπως μπήκα σε περιττά έξοδα. Βασικά η ερώτηση είναι γενική. τεσπα...

EDIT

ΑΜΑΝ!

Μόλις διαπίστωσα ότι το αυτοκόλλητο "garranty void if seal is broken" είναι ήδη σκισμένο...Να το γυρίσω? Δεν φαίνεται για πειραγμένο βέβαια;

Link to comment
Share on other sites

Abit Eye intel 915P 800FSB ???

το etasis μπαίνει στην μητρική σου ???

απο ενα γρηγορο ψαξιμο στο inet μαλλον μπαινει

μιας και το εχεις το etasis το καλωδιο της μητρικης

ειναι 24 pin η 20+4 pin

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το γύρισα και πήρα το 750. Δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά δυστυχως σε σχέση με το TAGAN, ακούγεται πολύ περισσότερο.... :( Και άντε να μειώσεις τις στροφές από το 80άρι fan του τώρα.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.