Jump to content



Ας φτιάξουμε παιχνίδι στο PC/XBox 360


Dr.Paneas

Recommended Posts

Όσοι ψήνεστε πείτε μου να μπείτε στο team. Δεν χρειαζεται να εχετε γνώσεις πάνω στο αντικείμενο, κι εγω άσχετος είμαι τώρα μαθαίνω. Απλά έλεγα αν ασχοληθούμε όλοι μαζί μηπως έχουμε ένα επιπλέον κίνητρο και ερέθισμα με το αντικείμενο.

Αν έχετε φίλους που μπορούν να φτιάξουν γραφικά, levels, enviroments και characters σε Maya ή κάτι αντίστοιχο ευπρόσεκτοι.

Λόγω ευκολίας θα χρησιμοποιηθεί το Visual Studio, η C# και το XNA. Μετά αν θέλετε, φτιάχνουμε κάτι πάνω στην Unreal 3 Engine.

Χαλαρά, μία ιδέα έριξα στο τραπέζι να περνάμε πιο δημιουργηκά τον χρόνο μας.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα χρησιμοποιω UDK απλά έλεγα να φτιάχναμε κάτι ποιο RPG. Με το UDK είσαι πιο πολύ για FPS.

Τα μαθηματα στην C++ θια τα ξανα αρχισω καποτε οταν βρω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο yorgaraz είχε αρχίσει να φτιάχνει game αλλα το παραίτησε γιατί βαρέθηκε μόνος του.

Ξέρω και έγω κάποια πραγματάκια από maya οπότε κάτι εύκολο μπορώ να το φτιάξω.

Προτείνω να φτιαχτεί η πιστα στο cry-engine και μετά να μείνει ο σχεδιασμός του παίκτη και τα διαφορα αλλα. Αρκεί φυσικά να υπάρχει συμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.