Jump to content



ερωτηση περι outlook express


γερασιμος

Recommended Posts

εχω το express outlook και θελω να απενεργοποιησω το store folder..δηλαδη θελω οταν σβηνω τα email μου , να σβινονται τελειως απο το pc και να μην αποθυκευονται στο store folder σαν backup..μπορει να μου πει καποιος αν γινεται??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην οταν σβηνεις καποια μαιλ πανε στο φακελο deleted το οποιο οταν τον αδειασεις σβηνονται κι απ το pc σου.

Εναλλακτικα για να γλυτωσεις κοπο μπορεις να τσεκαρεις την επιλογη για τα μυνηματα που εχεις σβησει να διαγραφονται αυτοματα απο το φακελο deleted οταν κλεινεις το outlook express. Για να το κανεις αυτο πας options/maintenance και τσεκαρεις την επιλογη "empty messages from deleted folder on exit"

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω κανει...σβηνω τα αρχεια απο τον καδο...αλλα πρεπει να αποθυκευονται σαν backup ...αν πατησω file->folder->compact all folders αυξανεται κι αλλο η χωρητικοτητα του σκληρου....το θεμα ειναι να αποφυγω αυτην την διαδικια καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.